آنچه در این مقاله می خوانید:

10 نکته که باید در رابطه با سرورهای UCS سیسکو بدانید

سرور UCS سیسکو

سرور UCS چیست؟

سرور UCS سیسکو با استفاده از فناوری های استاندارد، راه حل های یکپارچه ای را برای مراکز داده فراهم می آورد. طراحی UCS پیچیدگی را در سطح سخت افزاری و مدیریتی، در یک محیط محاسبات توزیع شده کاهش می دهد و مدیریت را در سراسر شبکه تثبیت می کند. این سرورها به دو صورت Blade و Rack تولید و به بازار عرضه می شوند.

لازم به ذکر است کمپانی سیسکو همواره در تولید محصولات شبکه عالی بوده و این بار هم در تولید سرور های شبکه این امر را اثبات کرده است. تنوع محصول، پشتیبانی از آخرین فناوری های سخت افزاری، مدیریت متمرکز و قیمت مناسب از ویژگی های ممتاز سرور های شرکت Cisco می باشد.

چرا که در این سرورها معماری لایه های compute ,storage و network با یکدیگر ترکیب شده و از یک نقطه مرکزی قابل مدیریت می باشند که همین عامل هزینه های سازمان را به شدت کاهش می دهد و از طرفی دیگر انعطاف پذیری در سطح مدیریتی را افزایش خواهد داد. با خرید سرور UCS سیسکو مصرف برق کاهش یافته و از تکنولوژی های مدیریت توان مصرفی بهره می برند.

 

 

 

البته لازم به ذکر است این سرورها آن چنان در بین کاربران رونق نداشته و هنوز خریداران، سرورهای HP، Dell و … را ترجیح می دهند.

 

قیمت سرورهای اچ پی

 

سرورهای سیسکو UCS با برنامه های مجازی و غیر مجازی کار می کنند تا سبب :

ـ  افزایش عملکرد سرور، انعطاف پذیری و افزایش برنامه های مجازی و غیر مجازی

ـ مدیریت ارتباط  برای گسترس سریع برنامه های سرور

ـ دریافت حافظه سرور و ظرفیت I / O برای برآورده کردن نیازها

ـ کاهش تعداد آداپتورها(کارت شبکه)، کابل ها و سوئیچ های لایه دسترسی برای اتصال LAN سرور و SAN

 

ما در این مقاله می خواهیم در خصوص مواردی که ممکن است در رابطه با سرورهای سیسکو ندانید صحبت کنیم :

1ـ اول از همه سرورهای سیسکو UCS به صورت پیش فرض از استاندارهای صنعتی و سخت افزاری X86 استفاده می نمایید که باعث سازگاری آن ها با سایر سیستم ها خواهد شد. این سرورها با هر زیرساختی سازگار بوده و می توانند در برنامه های مدیریتی و نظارتی شرکت نمایند.

2ـ بارزترین ویژگی سرورهای UCS سیسکو که آن را از سایر سرورها متمایز می کند، ادغام I / O است. Cisco UCS با ارائه تلفیق I / O پیشرفته، مؤلفه ها و هزینه های زیرساخت را کاهش می دهد.

سیستم UCS Cisco به گونه ای طراحی شده است که شبکه های I / O جداگانه را بر روی زیرساخت اترنت متصل می کند. این ادغام محدود به گسترش FCoE نیست و این مزایا را در NFS ،iSCSI و هر پروتکل دیگری که از اترنت برای ارتباط لایه 2 استفاده می کند، گسترش می دهد. شما می توانید تا 20 شاسی سرور تیغه ای (Blade) را به یک اتصال داخلی single وصل کنید. یک مثال کوچک:

 

سرور UCS سیسکو

 

20 شاسی با 8 سرور تیغه ای (Blade) در هر شاسی که در کل برابر است با 160 سرور تیغه ای (Blade)، با استفاده از چهار 10Gbps Uplink برای شبکه و چهار 8Gbps Uplink برای ذخیره سازی متصل می شوند. با دو اتصال داخلی redundant، پهنای باند 80Gbps برای LAN و 64Gbps برای ذخیره سازی در 16 لینک برقرار می شود. این بدان معناست که شما به 8 پورت 10Gbps در هسته شبکه و هشت پورت 8Gbps FC برای ذخیره سازی شبکه با 160 سرور نیاز دارید. تصور کنید که چقدر می توانید در کابل کشی پس انداز کنید!

3ـ سرورهای UCS می توانند حداکثر 160 گیگابیت بر ثانیه I / O را برای هر شاسی 4 تا 8 پره ای فراهم کنند. این کار از طریق دو سوئیچ 8 پورت 10Gbps ریداندنت (redundant) در یک پیکربندی فعال انجام می شود. پیوند به شاسی شامل ترافیک شبکه و ذخیره سازی است. با توجه به پهنای باند مورد نیاز شما می توانید 1، 2، 4 یا 8 Uplink را در هر لایه وصل کنید. آیا می توانید 160 گیگابیت بر ثانیه را با 8 سرور پر کنید؟

4ـ بسیاری از افراد هنگامی که به سرورهای سیسکو UCS فکر می کنند اولین چیزی که به ذهن آنان خطور می کند Blade سرورها می باشند. اما سرورهای UCS تنها به Blade سرورها منتهی نمی شوند. زیرساخت های مدیریتی و I / O برای مدیریت کل زیرساخت های سرور از جمله سرورهای rackmount سری Cisco، مانند C210 طراحی شده اند.

حتی با سرورهای Blade سری B سیسکو، ما هنوز هم به سرورهای Rack-Mount نیاز داریم تا بتوانیم یک دستگاه پشتیبان کارتهای گرافیکی را برای دسکتاپ های VDI سنگین اضافه کنیم. توانایی UCS در مدیریت سرورهای rack-mount و blade در زیر یک پلتفرم واحد، یک تمایز دهنده اصلی با مزایای مهم بازگشت سرمایه (ROI) است. آیا می توانید تیغه ها و سرورهای رک خود را از یک کنسول مدیریت کنید؟

 

سرور UCS سیسکو

 

5ـ از (VIC (Virtual Interface Card یا (CNA (Converged Network Adapters برای ایجاد اتصال به شبکه، برای سرور استفاده می شود. Cisco UCS توانایی منحصر به فردی در تشخیص خرابی شبکه و خرابی مسیرهای ترافیکی در سخت افزارهای موجود در کارت را دارد.

این به مدیران شبکه اجازه می دهد تا عدم موفقیت شبکه را طراحی و پیکربندی کرده و از سیاست های مداوم و استفاده از پهنای باند اطمینان حاصل کنند. قابلیت Failover یک قابلیت منحصر به فرد است که فقط در Cisco UCS یافت می شود و به آداپتور سرور اجازه می دهد تا اتصال بسیار در دسترس را به دو سوئیچ شبکه بدون هیچ گونه درایور NIC یا هرگونه تنظیمات مورد نیاز در سیستم عامل، hypervisor یا دستگاه مجازی ایجاد نماید.

 

سرور UCS سیسکو

 

با قابلیت Failover، شبکه هوشمند آداپتور سرور(کارت شبکه) و یک کابل مجازی را فراهم می کند که می تواند به سرعت و به طور خودکار از یک سوئیچ به دیگری منتقل شود. سوئیچی که قرار است کابل به آن متصل شود لازم نیست اولین سوئیچ داخل شاسی Blade باشد، می توان آن را از طریق fabric extender به fabric interconnects متصل کرد.

6ـ سیسکو دارای تعدادی کارت رابط مجازی (VIC) می باشد. دلیل اینکه آنها Virtual یا مجازی خوانده می شوند این است که شما می توانید از این آداپتورها برای ارائه آداپتورهای مجازی 128 (M81KR، P81E) یا 256 (VIC1240، VIC1280) (VIF) برای اداره سیستم عامل استفاده کنید. این آداپتورهای مجازی را می توان از طریق نرم افزار مرکزی Cisco UCS Manager مدیریت کرد.

 

سرور UCS سیسکو

 

هنگام استفاده از VMware vSphere، استفاده از این آداپتورهای مجازی، نیاز به استفاده از کلیدهای مجازی VMware را برطرف می کند، آداپتورهای مجازی را می توان مستقیماً به یک ماشین مجازی اختصاص داد.

 

خرید سرور  دل

 

7ـ انعطاف پذیری و سهولت استفاده از سرورهای Cisco UCS توسط پروفایل خدمات ایجاد می شود. سرویس های سیسکو، هویت سرور، هویت شبکه و دسترسی به ذخیره سازی را در یک پروفایل ساده و با کاربرد آسان ترکیب می کند که می توان از آن برای پیکربندی صدها سرور به سرعت و بدون مشکل استفاده کرد. خط مشی های زیرساختی، مانند عضویت در شبکه، الزامات کابل کشی، پیکربندی سرور و ویژگی های عملکرد در پروفایل سرویس قرار می گیرد. این خدمات سبب می شود تا مدیران شبکه سرورهای سیسکو را بدون صرف هزینه اضافی پیکربندی نمایند.

 

سرور UCS سیسکو

 

8ـ یکی از ویژگی های جالب سرورهای UCS ،Stateless Computing نام دارد. با استفاده از سرور UCS سیسکو می توان به طور کامل به سیستم عامل یا برنامه هایی که آن را اجرا می کنند متصل شد. نوع محیطی که یک سیستم عامل یا برنامه به آن نیاز دارد می تواند از یک سرور به سرور دیگر منتقل شده و یا خیلی راحت تغییر کند.

این کار با جابجایی منابع مانند آدرس های MAC، مقادیر WWN، آدرس های IP ،UUID، نسخه های سیستم عامل و حتی BIOS سرور، از یک سرور به سرور دیگر در زمان استقرار سرور امکان پذیر است. این کار با استفاده از پروفایل های Service ذکر شده در بالا انجام می شود، که مانند تعریف نرم افزار یک سرور است.

هنگامی که این سه ویژگی (service profiles ،server pools و identity virtualization) را با سرورهای بی سیم که از SAN استفاده می کنند، ترکیب می کنید، یک محیط محاسباتی ناپایدار ایجاد می کنید.

این به شما امکان می دهد تا سرورهای خراب را جایگزین کرده و یا عملکرد سرور را در عرض چند دقیقه تغییر دهید. فقط مشخصات سرویس دهنده (گروهی از سرور) را تغییر دهید، سرور را از مکان جدید SAN خود که در مشخصات سرویس تعریف شده است بوت کنید، پس میزبان VMware شما اکنون یک سرور پایگاه داده Oracle می باشد. تصور کنید که آدرسهای MAC و تنظیمات BIOS مانند IP را روی یک سرور DHCP قرار دهید. چقدر جالب است؟

9- یکی دیگر از تکنیک های خوب visualization در Cisco UCS نحوه پرداختن به حافظه در سرورهای Blade و Rack می باشد. معمولاً سرعت حافظه هنگام استفاده از مقادیر زیاد DIMM کاهش می یابد. سرورهای Blade و Rack سیسکو UCS، سرعت دسترسی به حافظه 1333 مگاهرتز را با تمام 48 عدد DIMM موجود در آن و با استفاده از فناوری حافظه گسترده ( Extended Memory Technology) ارائه می دهد.

به جای اتصال مستقیم یک کانال DDR3 به کنترلر حافظه، چهار زیر کاناله DDR3 به صورت غیرمستقیم به کنترلر حافظه متصل می شوند. هر زیرشاخه DDR3 می تواند از دو DDR3 تک یا دوگانه و یا چهار DDR3 DIMM پشتیبانی کند. Cisco Advanced Memory Technology با استفاده از مدارهای مجتمع ویژه برنامه (Cisco ASIC) که بین پردازنده و DIMM های حافظه قرار گرفته اند ، بر مشکلات الکتریکی مرتبط با تعداد زیاد DIMM غلبه می کند. این فناوری باعث افزایش ظرفیت حافظه سیستم های دو سوکت معمولی می شود.

 

سرور UCS سیسکو

 

در حال حاضر، سایر معماری های 2-سوکت اصلی هنگام استفاده از بیش از 12 تا DIMM، به سرعت 800 یا 1066 مگاهرتز می رسند. البته این نتیجه برای سرورهایی که در سری سیسکو UCS نیستند 30% کاهش می یاند.

علاوه بر این، به دلیل اینکه این چگالی از طریق اسلات های اضافی DIMM بدست می آید، می توان از DIMMS با چگالی کمتر برای رسیدن به مقادیر زیادی از حافظه با هزینه کمتر قابل توجهی استفاده کرد. حال این سوال پیش می آید که این سرورها چقدر رم را پشتیبانی کرده و چه هزینه ای را در بر دارند؟

10ـ مطمئناً آخرین مورد نمی تواند طراحی بسیار عالی سیسکو باشد اما با این حال کمپانی سیسکو این طراحی منحصر به فرد را همراه با دیگر شرکای تجاری خود یعنی VMware ،NetApp EMC ،Microsoft عرضه کرده است. بنابراین اگر می خواهید یک محیط VDI، یک زیرساخت مجازی سازی یا یک سرور پایگاه داده Oracle ایجاد کنید، سیسکو می تواند بهترین انتخاب باشد.

 

محصولات پیشنهادی :

سرور سیسکو UCS C200 M2

سرور سیسکو UCS C220 M3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین محصولات

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
مقایسه
0 موارد محصول
فهرست
مسترشبکه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 الی 18:00 پاسخگوی شما هستیم.

شماره تماس: 62913-021 

پاسخگوی سوالات شما هستیم:

jamshidi
javadi
mohammadi
ali-300x300

ارسال لیست و استعلام قیمت برای شرکت ها و همکاران محترم: