آنچه در این مقاله می خوانید:

تفاوت فایروال سری E و فایروال سری D

تفاوت فایروال سری E و فایروال سری D

بیش از 30 سال پس از ورود مفهوم فایروال به گفتگوی امنیتی، این فناوری به یک ابزار ضروری در تامین امنیت شبکه سازمانی تبدیل شده است. مکانیزمی برای فیلتر کردن ترافیک مخرب قبل از عبور از محیط شبکه، فایروال ارزش خود را در طول دهه ها ثابت کرده است. اما، مانند هر فناوری ضروری دیگری که برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار می گیرد، پیشرفت ها به پیشبرد قابلیت های فایروال و گزینه های استقرار آن کمک کرده است.

به طور کلی فایروال ها یک سیستم امنیتی در شبکه شما هستند که ورود و خروج داده ها و ترافیک ایجاد شده توسط آن ها را مدیریت می کنند و بر آن ها نظارت دارند تا بتوانند امنیت شبکه را کنترل کنند. از این رو فایروال ها دارای اهمیت زیادی در شبکه و تجهیزات شبکه شما دارند.

محصولات فایروال توسط شرکت های زیادی طراحی و تولید گردیده است که فورت نت یکی از بهترین و معتبرترین برندهای تولید کننده فایروال فورتی نت و فایروال فورتی گیت است. در مقاله تفاوت فایروال سری E و فایروال سری D قصد داریم در مورد تفاوت فایروال سری E و فایروال سری D صحبت کنیم تا در صورت نیاز به این محصول برای کسب و کار خود، از کاربردها و تفاوت های میان آن ها مطلع شوید؛

 

تفاوت فایروال سری E و فایروال سری D:

اولین نکته ای که در مورد تفاوت فایروال فورتی گیت سری E و فایروال فورتی گیت سری D قابل مطرح شدن است، قدرت و جدیدتر بودن آن ها است. فایروال فورتی گیت سری E، فایروال های جدید تر و همچنین قوی تر هستند.

پردازنده فایروال فورتی گیت سری E به روز شده، بنابراین توانایی انجام اسکن AV و رمزگذاری SSL را دارند. از طرف دیگر ویژگی ِ داشتن پردازنده های مدرن و نسل آخر این محصولات، قابلیت ارائه سرعت بالاتر و گزینه های رمزگذاری بیشتر دارند.

در فایروال های کمپانی فورتی نت تعداد دو ASIC وجود دارد؛ NP که مخفف Network Processor و CP که مخفف Content Processor است. در فایروال های فورتی گیت سری E قابلیت CP از سری 8 به سری 9 ارتقا پیدا کرده است. سری 9 این قابلیت، دارای 150 میلیون ترانزیستور است که بر اساس فناوری NM 40 می باشد.

قابلیت CP به بررسی Flow-Based، آنتی ویروس ها، VPN و SSL می پردازد که موجب ارتقای توان پردازش فایروال فورتی گیت سری E می شود. تمامی سری های این محصول از قابلیت ASIC بهره نمی برند در سری های کوچکتر از SOC استفاده می کنند.

فایروال های فورتی گیت سری E، دارای دو پردازنده NP6 و CP9 هستند اما فایروال های فورتی گیت سری D دارای دو پردازنده NP6 و CP8 می باشند. به تصاویر زیر دقت کنید تا بهتر متوجه تفاوت میان محصولات فایروال فورتی گیت سری E مانند: 300D و فایروال فورتی گیت سری D مانند: 300D شوید.

تفاوت فایروال سری E و فایروال سری D

 

تفاوت فایروال سری E و فایروال سری D

با بررسی و تحلیل یک محصول از فایروال های فورتی گیت سری E، جزئیات این محصول را بهتر بررسی کرده تا ویژگی های این محصول را به خوبی بشناسید.

 

بررسی فایروال فورتی گیت 1100E:

این محصول برای حفاظت از شبکه شما در برابر تهدید بسیار مناسب و حرفه ای است و با توجه به قابلیت بازبینی SSL، می تواند خدمات ارزنده ای به سازمان شما ارائه دهد.  این فایروال امکان استقرار در لبه ابر، سازمان و دیتاسنتر ها را دارد که موجب ارائه امنیت حرفه ای، توان عملیاتی بالا را فراهم می آورد. همه موارد گفته شده به بالا بردن امنیت شبکه کمک می کند.

برقراری امنیت:

 1. توانایی بررسی اپلیکیشن های درون ترافیک، کنترل و بازبینی آن ها و در نهایت اجرای سیاست ها
 2. توانایی حفاظت از شبکه در برابر برافزارها، سایت های خراب و آشوب گر در هجوم ترافیک رمزگذاری شده و نشده
 3. با استفاده از هوش تهدیدی که دارد حملات را شناسایی کرده و از انها جلوگیری می کند، همچنین دارای هوش مصنوعی سرویس های امنیتی FortiGuard Labs است

عملکرد بالا:

 1. قابلیت و توانایی ارائه عملکرد بالا با کمترین تاخیر را در برابر تهدیدات و جهت محافظت از شبکه شما دارد
 2. از تکنولوژی امنیتی SPU بهره مند است
 3. برای ترافیک های رمزنگاری شده می تواند بهترین عملکرد را ارائه دهد

گواهینامه:

 1. بهترین عملکرد را ارائه می دهد و دارای بازدهی تست شده است
 2. گواهینامه NSS Labs دارد

شبکه:

 1. امکانات پیشرفته ای دارد و همچنبن توانایی یکپارچه سازی و ارائه امنیت در لایه 7 و دامنه های VDOM جهت بالا بردن انعطاف پذیری در پیاده سازی را دارد و از منابع بهینه استفاده می کند
 2. ترکیبی از اینترفیس های پرسرعت، انعطاف پذیر، ظرفیت بالا، هزینه کم برای کل دیتاسنتر و تجهیزات WAN است

مدیریت:

 1. کنسول مدیریتی کارامد دارد
 2. کاربری آسان دارد
 3. از اتوماسیون شبکه پشتیبانی می کند
 4. دید جامعی ارائه می دهد
 5. قابلیت یکپارچه سازی آسان دارد
 6. می تواند تجهیزات را آنالیز کند
 7. ارائه روش های لازم جهت بهبود وضعیت امنیت

Security Fabric:

 1. دید گسترده ای به شما ارائه می دهد
 2. امکان تشخیص سراسر و یکپارچه فراهم می سازد
 3. هوش تهدید را به اشتراک می گذارد
 4. عیب یابی خودکار دارد

ما در این مقاله به بررسی فایروال فورتی گیت سری E و فایروال فورتی گیت سری D می پردازیم؛ اما سری های دیگری در فایروال ها وجود دارد، که به صورت جزئی به توضیح در مورد آنها خواهیم پرداخت.

 


 

بیشتر بخوانبد: نصب و راه اندازی فایروال فورتی گیت Fortinet

 


 

سری های فایروال فورتی گیت:

فایروال های فورتی گیت دارای سری های C، D، E، F و G هستند.

 • مدل های C قدیمی هستند.
 • مدل‌های D قدیمی هستند و عمرشان به پایان می‌رسد یا به زودی به پایان می‌رسد.
 • مدل های E حدود 3-4 سال پیش شروع به نمایش کردند. آنها تحت حمایت فعال هستند و مورد استفاده قرار می گیرند.
 • مدل های F جدید هستند، آنها حدود 2 سال پیش شروع به انتشار کردند.
 • مدل های G کاملا نو و به روز هستند.

چه زمانی آپدیت جدید و سری جدی ارائه می گردد:

به نظر بسیاری از متخصصان در این حوزه، هیچ دلیلی برای ارتقاء نسلی که نیازی به سخت افزار جدید ندارد، وجود ندارد. به عنوان مثال، فایروال فورتی گیت سری G بسیار جدید است (امروزه فقط 90 و 900 وجود دارند) … اما در FAZ و FSM، فایروال فورتی گیت سری G ” قدیمی” است. این سوئیچ 248 Full PoE است.

فایروال فورتی گیت سری D همچنان مدل فعالی است، زیرا هیچ چیز «جدیدی» وجود ندارد که آن را ارائه ندهد و یا به تعویض بیندازد تا پلتفرم دیگری لازم باشد.

سری 200 همگی 1 گیگابیت بر ثانیه هستند. به روز رسانی زمانی انجام می شود که به PoE++ نیاز داشته باشیم یا زمانی که سوئیچینگ 1 گیگابیت بر ثانیه آنقدر قدیمی باشد که هیچ کس آنها را نخرد (هنوز یک سوئیچ MCLaG برای سیستم های E یا کوچک F  مناسب است که مدل های دسکتاپ هستند، زیرا فاقد پورت های SFP+ می باشند.

 

فایروال سری F را به سری G ارتقا ندهید:

اگر با فایروال 200F کار می کنید، پشیمان نخواهید شد. این یک فایروال عالی برای سازمان های کوچک و متوسط ​​است و برای مدتی طولانی پشتیبانی می شود. شما می توانید منتظر دستگاه های سری G باشید، اما توصیه نمی شود، ممکن است اشکالاتی در نسخه فورک فایروال فورتی گیت سری G وجود داشته باشد که در شاخه اصلی نباشند، و این اشکالات ممکن است به سرعت برطرف شوند یا نشوند.

از آنجایی که سری 1xxG هنوز به طور رسمی معرفی نشده است، به نظر نمی رسد که راه حل خوبی برای انتظار باشد. همانطور که گفته شد، 1xxF قدیمی‌ترین پلتفرم سری F آنها است و کاملا مشخص است که جانشینی برای آنها وجود دارد.

شما میتوانید انواع فایروال را  از مسترشبکه بزرگترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه در ایران همره با گارنتی خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین محصولات

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
مقایسه
0 موارد محصول
فهرست

به اطلاع می رساند به دلیل برخی تغییرات زیرساختی مخابرات تا اطلاع ثانوی جهت ارتباط با واحد فروش با شماره 91303400-021 تماس بگیرید.

با تشکر

مسترشبکه
مسترشبکه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 الی 18:00 پاسخگوی شما هستیم.

شماره تماس: 62913-021 

پاسخگوی سوالات شما هستیم:

jamshidi
javadi
mohammadi
ali-300x300

ارسال لیست و استعلام قیمت برای شرکت ها و همکاران محترم: