آنچه در این مقاله می خوانید:

تکنولوژی EnergyWise سیسکو چیست؟

تکنولوژی EnergyWise

تکنولوژی Cisco EnergyWise:

تکنولوژی EnergyWise سیسکو یک پروتکل مدیریت انرژی مبتنی بر IOS سیسکو می باشد که امکان نظارت، کنترل و گزارش مصرف انرژی فن آوری اطلاعات (IT) و تجهیزات شبکه از جمله واحدهای توزیع برق هوشمند، سیستم های ساختمان، کامپیوترها، پرینترها، روترها، سوئیچ های شبکه و دستگاه های دارای قابلیت PoE (از جمله اکسس پوینت ها و دوربین های امنیتی IP) را فراهم می کند.  

تکنولوژی EnergyWise سیسکو شرکت ها را قادر می سازد تا میزان مصرف پاور زیرساخت های شبکه و دستگاه های متصل به شبکه را اندازه گیری و مدیریت کنند. در نتیجه از این طریق می توان میزان مصرف انرژی تمام دستگاه های دارای پاور را برای افزایش پس انداز کاهش داد. این تکنولوژی با اندازه گیری، گزارش و کمک به کاهش مصرف انرژی در کل زیرساخت های شرکت، به میزان قابل توجهی می تواند بودجه انرژی شرکت را کاهش دهد.

معماری نوآورانه مدیریت انرژی کارایی عملیاتی دستگاه های دارای پاور از جمله دستگاه های با قابلیت PoE و کنترلرهای با قابلیت IP را افزایش می دهد. این راه حل به شرکت ها کمک می کند تا ضمن بهینه سازی انتشار گازهای گلخانه ای، هزینه ها را کاهش داده و بهره وری را افزایش دهند. همچنین این تکنولوژی مطابق با بخشنامه های دولتی می باشد.

 

Cisco IOS چیست و چه کاربردی دارد؟

 

تکنولوژی جدید Cisco EnergyWise دارای یک اکوسیستم مدیریت داخلی می باشد. در نتیجه فعالیت های زیر را امکان پذیر می کند:

 

 • نظارت گسترده بر میزان پاور
 • بررسی و بهینه سازی مصرف انرژی
 • کاهش هزینه های شرکت
 • کاهش هزینه کل مالکیت با صرفه جویی در مصرف انرژی

این روزها کاهش مصرف انرژی یک نگرانی عمده در اکثر سازمان ها می باشد. با توجه به افزایش هزینه های انرژی، نگرانی ها/عوامل محیطی و دستورهای دولت، سازمان ها و کسب و کارها بر روی مصرف انرژی متمرکز شده اند. سازمان ها می توانند با بهبود کارایی عملیاتی و کاهش مصرف انرژی در هزینه های خود صرفه جویی کنند. در نتیجه سازمان ها نیازهای زیر را برطرف می کنند:

 • کاهش مصرف انرژی
 • بهبود کارایی به وسیله کاهش هزینه های عملیاتی
 • رعایت قوانین و مقررات مربوط به پاور
 • کاهش فاصله بین مدیریت امکانات و فناوری اطلاعات

مدیریت بدون محدودیت پاور:

Cisco EnergyWise یک پروتکل مدیریت پاور مبتنی بر نرم افزار IOS سیسکو می باشد که میزان مصرف پاور فناوری اطلاعات و تجهیزات شبکه را کنترل و گزارش می کند. این دستگاه از طریق سوئیچینگ سیسکو قابل پیکربندی و دردسترس می باشد و نسل دو روترهای با خدمات یکپارچه سیسکو مسیریابی پورتفولیو را انجام می دهند. تکنولوژی EnergyWise سیسکو بر روی طیف گسترده ای از دستگاه های با قابلیت PoE از جمله آی پی فون ها، اکسس پوینت های وایرلس، دوربین های امنیتی و دسکتاپ مجازی در دسترس می باشد.

Cisco EnergyWise یک رویکرد هوشمندانه مبتنی بر شبکه برای برقراری ارتباط پیام هایی است که انرژی را بین اپلیکیشن های مدیریتی و نقاط انتهایی اندازه گیری و کنترل می کنند. این شبکه دستگاه های با قابلیت مدیریت Cisco EnergyWise را کشف کرده و میزان مصرف انرژی را کنترل می کند. علاوه بر دستورالعمل های استاندارد تجاری برای کاهش مصرف کلی پاور، می توان سیاست های گسترده ای را در شبکه برای کنترل مدیریت پاور دستگاه تدوین کرد.

Cisco EnergyWise از یک سیستم نامگذاری دامنه منحصر به فرد برای جستجو و جمع بندی اطلاعات از مجموعه دستگاه های بزرگ استفاده می کند. Cisco EnergyWise دارای یک رابط مدیریتی است که به تجهیزات و برنامه های مدیریت شبکه اجازه می دهد تا با نقاط انتهایی و یکدیگر با استفاده از شبکه به عنوان یک fabric یکپارچه ارتباط برقرار کنند. رابط مدیریت از استاندارد SNMP یا SSL برای ادغام سیستم های مدیریت سیسکو و ارائه دهندگان دیگر استفاده می کند.

 

مزایای تکنولوژی EnergyWise سیسکو:

Cisco EnergyWise میزان مصرف پاور را کنترل، مدیریت و پایین می آورد و مزایای زیر را ارائه می دهد:

 • چگونگی مصرف پاور در سازمان ها را ارائه می دهد.
 • به شما اجازه می دهد تا دستگاه های موجود را بر اساس نیازهای کاربر یا سازمان خاموش کنید.
 • به شما اجازه می دهد تا ضمن حفظ کارایی کسب و کار در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.
 • تمرکز بر تولید و طراحی تجهیزات کارآمدتر و سازگار شبکه با محیط زیست
 • دارای ابزارهای متعدد برای مدیریت مصرف انرژی هر تجهیزات متصل به شبکه
 • مدیریت انرژی در ساختمان‌های اداری و تاسیسات صنعتی
 • نظارت و قدرت گسترده‌ برای مصرف انرژی
 • کاهش هزینه‌های مدیران به‌دلیل صرفه‌جویی در انرژی
 • کاهش اثرات زیست محیطی به‌دلیل تجهیزات کارآمدتر
 • بهبود بهره‌وری با کاهش هزینه‌های عملیاتی

 

سطوح امنیتی EnergyWise:

تکنولوژی Cisco EnergyWise دارای سطوح امنیتی مختلفی است که به شما اجازه می‌دهد تا از دسترسی غیرمجاز به دستگاه‌های شبکه خود جلوگیری کنید. در زیر به برخی از سطوح امنیتی Cisco EnergyWise اشاره شده است:

 1. دسترسی مبتنی بر نقش: Cisco EnergyWise از دسترسی مبتنی بر نقش پشتیبانی می‌کند که به شما اجازه می‌دهد تا دسترسی کاربران به دستگاه‌های شبکه را محدود کنید. با استفاده از این قابلیت، می‌توانید تعیین کنید که کدام کاربران مجوز دسترسی به دستگاه‌های خاصی را دارند.
 2. رمزنگاری: Cisco EnergyWise از رمزنگاری برای حفاظت از داده‌های مربوط به مصرف انرژی استفاده می‌کند. با استفاده از رمزنگاری، می‌توانید از دسترسی غیرمجاز به داده‌های مربوط به مصرف انرژی پیشگیری کنید.
 3. فایروال: Cisco EnergyWise از فایروال برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به دستگاه‌های شبکه استفاده می‌کند. با استفاده از فایروال، می‌توانید ترافیک شبکه خود را مانیتور کنید و از دسترسی غیرمجاز به دستگاه‌های شبکه پیشگیری کنید.
 4. تأیید هویت: Cisco EnergyWise از تأیید هویت برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به دستگاه‌های شبکه استفاده می‌کند. با استفاده از تأیید هویت، می‌توانید تعیین کنید که کدام دستگاه‌ها مجوز دسترسی به شبکه را دارند.

در کل، Cisco EnergyWise دارای سطوح امنیتی مختلفی است که به شما اجازه می‌دهد تا از دسترسی غیرمجاز به دستگاه‌های شبکه خود جلوگیری کنید. با استفاده از این سطوح امنیتی، می‌توانید از امنیت شبکه خود اطمینان حاصل کنید.

 

تکنولوژی StackWise چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین محصولات

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
مقایسه
0 موارد محصول
فهرست

به اطلاع می رساند به دلیل برخی تغییرات زیرساختی مخابرات تا اطلاع ثانوی جهت ارتباط با واحد فروش با شماره 91303400-021 تماس بگیرید.

با تشکر

مسترشبکه
مسترشبکه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 الی 18:00 پاسخگوی شما هستیم.

شماره تماس: 62913-021 

پاسخگوی سوالات شما هستیم:

jamshidi
javadi
mohammadi
ali-300x300

ارسال لیست و استعلام قیمت برای شرکت ها و همکاران محترم: