آنچه در این مقاله می خوانید:

راهنمای خرید کابل شبکه لگراند

راهنمای خرید کابل شبکه لگراند

کابل شبکه لگراند یکی از برنده های معتبر و محبوب است که در زمینه تولید تجهیزات شبکه و تجهیزات پسیو به ویژه کابل شبکه فعالیت میکند. به طور کلی تمام کابل‌ شبکه لگراند موجود در بازار تجهیزات شبکه از جنس CCA یا از جنس CCC هستند. همچنین کابل های شبکه  CCC از مس خالص ساخته شده اند.

کیفیت انتقال داده و سرعت ارسال داده در این کابل‌ها بسیار بیشتر از CCA است. کابل‌های شبکه لگراند CCA از آلیاژ آلومینیوم و مس ساخته شده‌اند و کیفیت کابل‌های لگراند از جنس CCC را ندارند. به همین دلیل ما در مقاله راهنمای خرید کابل شبکه لگراند قصد داریم اطلاعات کاملی در رابطه با این کابل های شبکه در اختیار شما قرار دهیم.

چرا که کابل شبکه لگراند از مهم ترین تجهیزات شبکه است که اگر به درستی انتخاب نکنید، در طول زمان اجرای شبکه دچار اختلات و مشکلاتی خواهید شد. پس با ما در ادامه مقاله راهنمای خرید کابل شبگه لگراند همراه باشید تا نکات مهی را بررسی کنیم.

 

کابل شبکه لگراند چیست:

کابل شبکه به رابط بین دستگاه‌ها برای اتصال و انتقال اطلاعات و دیتا بین کامپیوترها، روتر و سوئیچ های شبکه میگویند که در بستر شبکه اتفاق میافتد. اطلاعات دراین کابل ها بین مبدا و مقصد در جریان هستند. به عتوان مثال اینترنت است که بسیار مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد.

به طور کلی یک بستر ارتباطی که به منظور تبادل داده، اشتراک گذاری و متصل کردن دستگاه‌های یک شبکه به هم شبکه‌های دیگر، مورد استفاده قرار می‌گیرد کابل شبکه میگویند.کمپانی Legrand کابل‌های شبکه خود را در انواع UTP و SFTP در دسته بندی‌های Cat7، Cat6 و Cat5 و با روکش‌هایی از جنس LSZH و PVC تولید می‌کند.

راهنمای خرید کابل شبکه لگراند

 


 

بیشتر بخوانید: کابل شبکه چیست؟

 


 

انواع کابل شبکه لگراند:

در این قسمت از مقاله انواع کابل شبکه لگراند قصد داریم تا شما را با انواع کابل شبکه لگراند بر اساس دسته بندی و نوع شیلد بیشتر آشنا کنیم. کابل شبکه لگراند براساس بیشترین سرعت داده و پهنای انتقال داده که پشتیبانی میکند و دارای انواع مختلفی مانند CAT5E،CAT6،CAT6A،CAT7A،CAT7 میباشد. کابل ها از نظر نوع شیلد در 3 نوع UTP و FTP،SFTP طراحی و تولید میشود. در ادامه این مقاله به طور کامل همه موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ـ انواع کابل شبکه لگراند براساس دسته بندی CAT:

تمامی کابل های شبکه دارای کلمه به نام CAT می باشند و اعداد و ارقامی که بعد از این کلمه قرار میگیرند نشان دهنده بیشترین سرعت انتقال داده و پهنای باند قابل پشتیبانی میکند. این دسته بندی از CAT3 شروع و تا CAT8 ادامه دارد به این معنا که هرچه عددآن بالاتر برود، یعنی از سرعت بالاتری پشتیبانی میکند.

به عنوان مثال کابل شبکه لگراند CAT5E دارای سرعت انتقال داداه 1گیگابیت در ثانیه با فرکانس 100 مگاهرتز میباشد. اما کابل شبکه نگزنس CAT6A از سرعت و پهنای باند بیشتری برخوردار است. در حقیقت این نوع از کابل شبکه دارای سرعت انتقال داده تا 10 گیگابایت برثانیه و پهنای باند وروردی 500 مگاهرتز است.

ـ انواع کابل شبکه لگراند براساس نوع شیلد:

کابل های شبکه  لگراند براساس نوع شیلد به 3 دسته مختلف UTP، FTP و SFTP تقسیم می‌شوند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. برای مثال کابل‌هایی که شیلد ندارند با عبارت اختصاری UTP شناخته می‌شوند و در برابر نویز و پارازیت مقاوم نیستند. همچنین کابل شبکهFTP، به کابل‌هایی گفته می‌شود که هر زوج سیم آن، دارای فویل می‌باشد. اما بهتر است بدانید هر زوج سیم کابل شبکه SFTP علاوه بر فویل، دارای شیلد نیز هستند.

ـ انواع کابل شبکه لگراند براساس روکش :

نکته ای که باید در راهنمای خرید کابل شبکه خود در نظر بگیرید پوشش کابل شبکه ای است که انتخاب میکنید. کابل های LAN در دو نوع روکش در بازار به فروش می رسند:

 • کابل شبکه LSZH: از این کابل در مکان ها و محیط هایی که احتمال آتش سوزی بسیار زباد است استفاده می شود.کابل شبکه LSZH از روکش های تهیه شده است که در هنگام سوختن دود سمی تولید نمی کنند و مقاومت حرارتی بالایی در برابر آتش سوزی دارند. همچنین در ساخت این مدل از کابل ها هالوژن استفاده نمی شود.
 • کابل شبکه PVC: کابل شبکه PVC نسبت به کابل روکش دار LSZH دارای قیمت نسبتا ارزان تری می باشد. همچنین کابل های PVC نسبت به کابل های LSZH انعطاف پذیری بیشتری دارند، چرا که اگر قصد دارید از کابل در محیطی با کابل های محدود استفاده کنید، بهتر است از کابل شبکه PVC استفاده کنید.

راهنمای خرید کابل شبکه لگراند

 


 

بیشتر بدانید: انواع کابل های شبکه

 


 

راهنمای خرید کابل شبکه لگراند:

در هنگام خرید کابل شبکه حتماً باید از فروشنده برگه تست فلوک را تحویل بگیرید. از سوی دیگر نمره تست فلوک باید بین 3 الی 5 باشد. نمره تست فلوک کابل شبکه لگراند وارداتی با کابل شبکه لگراند ایرانی بسیار متفاوت است. پس در هنگام دریافت تست فلوک کابل شبکه لگراند وارداتی و ایرانی تعجب نکنید.

بهتر است بدانید کابل شبکه ایرانی در کنار قیمت مقرون به صرفه‌ای که دارد، دارای کیفیت مناسبی نیز است؛ پس اگر می‌خواهید کابل شبکه لگراند را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید، نوع ایرانی آن را انتخاب کنید.

 

اطلاعاتی که می توان از تست فلوک بدست آورد:

 •  تست نمودن کابل شبکه به طور دقیق و کامل، تست کیستون، پچ پنل و پچ کورد
 •  تعیین محل دقیق کابل کشی شبکه
 •  تعیین متراژ دقیق کابل کشی شبکه
 • گزارش قطعی و یا خرابی اتصالات
 •  گزارش ضعیف و یا قطع بودن رشته های کابل به کیستون
 •  گزارش کشیدگی و یا خمیدگی بیش از حد کابل شبکه و تعیین محل آن
 •  تعیین وجود نویز در کابل کشی شبکه
 •  گزارش میزان خالص بودن مس استفاده شده در کابل شبکه
 •  بررسی و تست میزان رسانایی کابل شبکه
 • توانایی تست انواع مختلف کابل های مورد استفاده در شبکه
 • اندازه گیری پارامترهای فیزیکی و مفهومی کابل شبکه

 


 

بیشتر بخوانید: تست فلوک چیست و چه کاربردی دارد؟

 


 

تفاوت کابل لگراند اصلی با تقلبی:

پس از کابل کشی شبکه، تسترهای گوناگونی برای ارزیابی عملکرد، سرعت و اطمینان از قطع نبودن کابل شبکه وجود دارد که هر کدام از این تسترها، اطلاعات گوناگون را در اختیار کاربران قرار میدهد. تست فلوک یکی از بهترین و مشهورترین روش های تست است که از آن جهت عیب یابی و اندازه گیری کیفیت کابل کشی استفاده می شود. البته بهتر است که قبل از خرید کابل شبکه، تست را بر روی کابل انجام داد.

کمپانی فلوک، زیرمجموعه شرکت بزرگ Danaher است که به تولید انواع تجهیزات اندازه گیری می پردازد. این شرکت امروزه برای تست کابل های شبکه از دو دستگاه تست کابل Fluke cable analyzer استفاده می کند. دستگاه DTX-۱۸۰۰ و DSX-۸۰۰۰ از پرکاربردترین این دستگاه ها محسوب میشود.

این تست به دلیل در اختیار گذاشتن اطلاعات و خروجی های زیاد نسبت به سایر تسترها، از برتری ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال، این تست علاوه بر ارزیابی و تجزیه و تحلیل کابل شبکه، می تواند اطلاعات مفیدی در خصوص ارزیابی تجهیزات و اتصالات در طول مسیر کابل کشی و پیوستگی های مسیر را نیز تهیه و در دستگاه ذخیره کند.

 

راهنمای خرید کابل شبکه لگراند

 


 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کابل شبکه دوربین مدار بسته

 


 

انواع کابل LAN لگراند:

بسیاری از کاربران در هنگام خرید کابل شبکه لگراند به دنبال بهترین و پرفروش ترین کابل شبکه هستند تا بتوانند یک انتخاب درست را تجربه کند. در این قسمت قصد داریم بهترین و پرفروش ترین کابل شبکه لگراند را بررسی کنیم.

انواع کابل LAN لگراند که عبارتند از:

 • کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP:

کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP از نوع SFTP می‌باشد که دارای شیلد و فویل برای محافظت بیش‌تر در برابر نویز است و در طبقه بندی Cat6 قرار دارد که می‌تواند سرعت انتقال 1 گیگابیت را با پهنای باند 250 مگاهرتز فراهم کند. روکش این مدل از کابل شبکه لگراند از نوع PVC است. همچنین این محصول به صورت حلقه 500 متر ارائه میشود.

 • کابل شبکه لگراند CAT5e UTP:

کابل شبکه لگراند CAT5e UTP از جمله کابل‌های پرفروش و با کیفیت بازار می‌باشد که دارای قیمت مناسبی است. این کابل شبکه فاقد شیلد می‌باشد و در دسته بندی CAT5e قرار دارد. همچنین این کابل می‌تواند داده‌ها را با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه، با فرکانس 100 مگاهرتز، منتقل کند.

 • کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP:

این کابل شبکه داری استاندارد Cat6 است. سرعت کابل های شبکه Cat6 با طول کمتر از 55 متر برابر با 10000 مگابیت بر ثانیه (10 Gbps) است. همچنین پهنای باند آن ها برابر با 250 مگاهرتز است. کابل های Cat6 با تجهیزات هم نوع خود سازگاری و کارایی بیشتری دارند.

کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP تمام مس با حلقه های چوبی به متراژ 500 متر و با رنگ آبی عرضه می شود. روکش این محصول از جنس PVC است که مقاومت خوبی نسبت به آتش سوزی دارد و از خوردگی و پوسیدگی کابل جلوگیری می کند. اما از معایب این نوع پوشش می توان به ایجاد دود و شعله زیاد در هنگام سوختن و سمی بودن دود حاصل از سوختن (بر خلاف روکش LSZH) اشاره کرد. قیمت کابل های PVC به مراتب کمتر از کابل های با روکش LSZH است.

راهنمای خرید کابل شبکه لگراند


 

بیشتر بخوانید: تأثیر نویز روی کابل شبکه

 


کاربرد کابل شبکه لگراند:

از مهم ترین نکات به جز سرعت و پهنای باند هنگام خرید کابل شبکه لگراند می توان به محل نصب و استفاده کابل شبکه اشاره کرد. کابل های شبکه لگراند بر اساس نصب به دو دسته تقسیم میشوند که عبارتداز:

 • کابل های شبکه داخلی(INDOOR): این نوع کابل ها در محیط داخلی قابل استفاده باشند که به آن کابل شبکه داخلی یا INDOOR گفته میشود. این کابل ها دارای روکش های بادوامی  هستند، ولی به اندازه کافی دوام و مقاوت خیلی بالایی ندارند تا در برابر عوامل مختلف از کابل شبکه محافظت کند.
 • کابل شبکه بیرونی (OUTDOOR): به کابل هایی گفته میشوند که در محیط بیرون یا OUTDOOR مورد استفاده قرار میگیرد. این مدل کابل ها با الیاف هایی پوشیده شده است که در برابر نور خورشید، مواد شیمیایی،آب و غیره.. مقاوم است. روکش مخصوص کابل شبکه معمولا پلی اتیلن است.
شما می توانید خرید انواع  کابل شبکه لگراند  را از فروشگاه اینترنتی مسترشبکه بزرگترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه در ایران، با بهترین قیمت و کیفیت خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

محبوب ترین محصولات

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
مقایسه
0 موارد محصول
فهرست

به اطلاع می رساند به دلیل برخی تغییرات زیرساختی مخابرات تا اطلاع ثانوی جهت ارتباط با واحد فروش با شماره 91303400-021 تماس بگیرید.

با تشکر

مسترشبکه
مسترشبکه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 الی 18:00 پاسخگوی شما هستیم.

شماره تماس: 62913-021 

پاسخگوی سوالات شما هستیم:

jamshidi
javadi
mohammadi
ali-300x300

ارسال لیست و استعلام قیمت برای شرکت ها و همکاران محترم: