آنچه در این مقاله می خوانید:

راهنمای خرید کابل شبکه دوربین مدار بسته

کابل شبکه دوربین مداربسته

مقاله راهنمای خرید کابل شبکه دوربین مدار بسته به شما کمک میکند تا بتوانید بهترین کابل شبکه را برای نصب دوربین های مدار بسته خود خریداری کنید. بهتر است بدانید برای نصب دوربین های مدار بسته نمیتوانید از هرن وع کابل شبکه ای استفاده کنید.

دوربین های مداربسته کابل های مخصوص به خودشان را دارند که هر یک از آنها برای نوع خاصی از دوربین به کار میرود و عملکرد و کارایی متفاوتی با هم دارند. در نتیجه انتخاب درست و مناسب کابل شبکه تاثیر زیادی در کیفیت صدا و تصویر دارد. پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با انواع کابل شبکه برای دوربین های مدار بسته آشنا شوید.

 

دلیل ضرورت کابل شبکه حرفه ای در دوربین مداربسته:

سرعت انتقال صدا و تصویر در دوربین های مدار بسته به خصوص دوربین های تحت شبکه بسیار مهم است. به همین دلیل باید از تجهیزات عالی و درجه یک استفاده کنیم تا تصویر و صدا را لحظه ای از دست ندهیم. بهتر است بدانید که اگر از دوربین مداربسته معمولی نیز استفاده میکنید حتما باید از کابل شبکه مخصوص دوربین های مدار بسته استفاده کنید که دارای کیفیت مناسبی باشد. چرا که اتصال امن با دستگاه DVR به سوئیچ شبکه به وسیله کابل شبکه انجام میشود.

به همین دلیل مرغوبیت و کیفیت جنس کابل تاثیر مستقیمی در سرعت و کیفیت صدا و تصویر و همچنان اتصالات امن دارد که حتما باید به آن توجه کرد. اگر تمایل دارید در رابطه با دوربین های مداربسته بیشتر بدانید به مقاله دوربین مداربسته یا CCTV چیست مراجعه کنید.

 

انواع کابل شبکه دوربین مداربسته:

کابل‌ های شبکه دوربین مداربسته از لحاظ فنی، استاندارد، سرعت و نسل تکنولوژی به کار رفته در ساخت آن ها به چندین دسته تقسیم بندی می‌شوند:

 • کابل کواکسیال: از این کابل ها برای انتقال صدا و تصویر در دوربین های مدار بسته استفاده می شود.
 • کابل RG: این نوع کابل ها برای پهنای باند بالاتر و فرکانس های بزرگتر استفاده می شوند و معمولا در دوربین های مقامات شهری، اداره های پلیس و … از آن استفاده می شود.
 • RG-۵۹: این کابل ها برای پهنای باند کوچکتر مناسب هستند و اغلب در آپارتمان ها، هتل ها و … به کار گرفته می شوند.
 • کابل برق، وصل و پخش ویدیو: این کابل ها به کابل های PNP نیز شهرت دارند. این کابل ها وظیفه قطع و وصل جریان برق دوربین را برعهده دارند.
 • کابل شبکه: کابل شبکه از زوج های به هم تابیده تشکیل شده است و وظیفه انتقال داده و حمل اطلاعات را برعهده دارد.
 • کابل سیامی: این کابل ها نوعی کابل ترکیبی دوربین مداربسته هستند که سیم های برق خاصی به آن ها متصل شده است. این کابل ها انتقال همزمان داده‌ها و نیرو به دوربین‌های امنیتی را برعهده دارد.
 • کابل فیبر نوری: این کابل ها از گران ترین کابل های موجود در بازار تجهیزات شبکه هستند چراکه فرکانس و سیگنال بسیار باکیفیتی را ارائه می دهند. معمولاً در تنظیمات حرفه ای از این کابل ها استفاده می شود.

راهنمای خرید کابل شبکه دوربین مدار بسته

کابل شبکه مناسب دوربین IP تحت شبکه:

در این قسمت قصد داریم چند کابل شبکه برای دوربین مدار بسته تحت شبکه IP را معرفی کنیم:

ـ کابل شبکه CAT5e SFTP لگراند:

کابل شبکه لگراند CAT5e SFTP یکی از محصولات برند لگراند، از مرغوب ترین و با کیفیت ترین کابل های شبکه در بازار تجهیزات شبکه است. این کابل شبکه از نوع SFTP است و در طبقه بندی CAT5E قرار میگیرد. این کابل به دلیل داشتن تکنولوژی که در ساخت آن استفاده شده است  از سرعت انتقال بالایی برخوردار است.

از ویژگی های این محصول میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • Cat 5e: این نوع کابل می‌تواند سرعت انتقال 100 مگابایت بر ثانیه را با پهنای باند 100 مگاهرتز فراهم کند.
 • SFTP: این نوع کابل شبکه از نوع شیلددار است. به این صورت که هر زوج کابل شبکه دارای روکش جداگانه است و به میزان قابل توجهی تاثیر نویز را به حداقل می‌رساند.
 • همچنین این کابل دارای تست فلوک می‌باشد و بصورت حلقه 305 متری ارائه می‌شود.
 • در متراژ 100 متر می‌تواند با حداکثر سرعت 100 مگابیت بر ثانیه دیتا منتقل کند.

 


 

بیشتر بخوانید:راهنمای خرید کابل شبکه لگراند

 


 

 ـ کابل شبکه CAT5e SFTP اشنایدر:

کابل شبکه CAT5e SFTP از برند اشنایدر، از با کیفیت ‌ترین و معروف ترین کابل شبکه موجود در بازار تجهیزات شبکه می‌باشد. این کابل شبکه از نوع SFTP است و در طبقه ‌بندی CAT5e قرار دارد. همچنین این کابل نیز به دلیل تکنولوژی ساختی که در آن استفاده شده است، دارای سرعت انتقال بسیار بالایی می‌باشد.

 • Cat 5e: این نوع کابل می‌تواند سرعت انتقال 100 مگابایت بر ثانیه را با پهنای باند 100 مگاهرتز فراهم کند.
 • SFTP: این نوع کابل شبکه از نوع شیلددار است. به این صورت که هر زوج کابل شبکه دارای روکش جداگانه است و به میزان قابل توجهی تاثیر نویز را به حداقل می‌رساند.
 • کابل شبکه CAT5e SFTP دارای تست فلوک می‌باشد و بصورت حلقه 305 متری ارائه می‌شود.
 • این کابل شبکه در متراژ 100 متر می‌تواند با حداکثر سرعت 100 مگابیت بر ثانیه دیتا منتقل کند.

 

ـ کابل شبکه CAT5e SFTP نگزنس:

کابل شبکه نگزنس CAT5e SFTP، یکی از باکیفیت ترین کابل شبکه از یک برند معروف فرانسوی موجود در بازار می‌باشد. این کابل شبکه از نوع SFTP است و در طبقه ‌بندی CAT5e قرار دارد. همچنین این محصول به دلیل تکنولوژی ساختی که در آن استفاده شده است، دارای سرعت انتقال بسیار بالایی می‌باشد.

 • کابل Cat 5e می‌تواند سرعت انتقال 100 مگابایت بر ثانیه را با پهنای باند 100 مگاهرتز را به کاربران ارائه دهند.
 • کابل شبکه SFTP از نوع شیلددار است که به صورت زوج کابل شبکه دارای روکش جداگانه است و به میزان قابل توجهی تاثیر نویز را به حداقل می‌رساند.
 • همچنین این کابل دارای تست فلوک می‌باشد و بصورت حلقه 305 متری ارائه می‌شود.
 • این نوع کابل میتواند در متراژ 100 متر با حداکثر سرعت 100 مگابیت بر ثانیه دیتا منتقل کند.

 


 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس

 


 

بهترین کابل دوربین مداربسته:

کابل شبکه لگراند CAT6A UTP با توجه به سرعت انتقال بسیار بالای آن، از بهترین کابل شبکه‌ای است که می‌توانید برای دوربین مدار بسته استفاده کنید. این محصول دارای تست فلوک با نمره عالی می‌باشد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است جنس مغزی این کابل تمام مس است و به صورت 305 متری ارائه میشود. همچنین این کابل شبکه دارای روکش از جنس LSZH و در هنگام آتش سوزی، از خود دود سمی تولید نمی‌کند.

راهنمای خرید کابل شبکه دوربین مدار بسته

نکات مهم در خرید کابل شبکه دوربین مدار بسته:

در راهنمای خرید کابل شبکه دوربین مداربسته باید به نکات زیادی توجه کنیم که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

 • کابل های شبکه برعکس پچ کوردها در حالت عادی فاقد سوکت هستند. و اگر قصد دارید به آن ها را سوکت شبکه بزنید، باید به درستی و استاندارد سوکت زده شوند. اگر برای دوربین مدار بسته خود از پچ کورد شبکه استفاده می کنید، سوکت آن ها را بررسی کنید تا با سایر تجهیزات شما سازگاری داشته باشد.
 • در راهنمای خرید کابل شبکه دوربین مداربسته توجه کنید که روکش کابل شبکه شما LSZH یا PVC است. کابل های شبکه در این دو نوع روکش عرضه می شوند. کابل های LSZH کابل هایی با مقاومت بالا و بدون هالوژن هستند و در صورت آتش سوزی از خود دود سمی تولید نمی کنند.
 • یکی از نکات مهم که پیش از خرید کابل برای دوربین مداربسته باید به آن توجه کنید، نوع کابل است. کابل های SFTP عملکرد بهتری نسبت به کابل های UTP از خود نشان می دهند. مقاومت کابل های SFTP در برابر شیلد و نویز بیشتر است.
 • در راهنمای خرید کابل شبکه دوربین مداربسته باید به این نکته اشاره کنیم که این کابل ها باید از نظر دسته بندی و گروه بررسی شوند. کابل های گروه Cat۵e و Cat۶ بهترین کابل های موجود جهت استفاده در دوربین های مدار بسته هستند.

 

رنگ بندی کابل شبکه دوربین:

راهنمای خرید کابل شبکه دوربین مدار بسته

در این قسمت از کابل شبکه قصد داریم تا به شما رنگ بندی کابل شبکه دوربین مداربسته بپردازیم. رنگ بندی کابل شبکه با 8 سیم به وسیله دو گروه 4 رنگ اصلی و 4 رنگ فرعی تقسیم بندی می‌شود. 4 رنگ اصلی عبارتند از سبز، آبی، نارنجی و قهوه‌ای و 4 رنگ فرعی هم ترکیبی از رنگ‌های اصلی با رنگ سفید یعنی سفید سبز، سفید آبی، سفید نارنجی و سفید قهوه‌ای هستند.

هر یک از این رنگ ها در کابل شبکه از وظایف و مسئولیت های گوناگونی برخوردار هستند. برای مثال رنگ اصلی (سبز) برای ارسال سیگنال مثبت و رنگ فرعی (سفید سبز) برای ارسال سیگنال منفی در نظر گرفته شده است‌ که هر دو با هم عمل انتقال داده را انجام می‌دهند.

شما میتوانید انواع کابل شبکه را  از مسترشبکه بزرگترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه در ایران خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین محصولات

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
مقایسه
0 موارد محصول
فهرست
مسترشبکه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 الی 18:00 پاسخگوی شما هستیم.

شماره تماس: 62913-021 

پاسخگوی سوالات شما هستیم:

jamshidi
javadi
mohammadi
ali-300x300

ارسال لیست و استعلام قیمت برای شرکت ها و همکاران محترم: