آنچه در این مقاله می خوانید:

راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس

راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس

کابل شبکه که به LAN نیز شناخته میشود از مهم ترین تجهیزات پسیو شبکه محسوب می شود که به وسیله برندهای گوناگون طراحی و تولید و در بازار تجهیزات شبکه به فروش میرسد. به همین دلیل افرادی که قصد دارند کابل شبکه خریداری کنند حتما باید با برندهای معتبر آشنا شوند. کابل های شبکه انواع گوناگونی دارند که این تنوع سبب شده تا کاربران بتوانند کابل شبکه مورد نیاز خود را خریداری کنند.

به عنوان مثال میتوانیم به کابل شبکه شیلدار و بدون شیلد اشاره کنیم که هر کدام دارای کاربرد های متفاوتی هستند و هریک در دسته بندی های گوناگونی مانند CAT6،CAT7،CAT8 و… قرار می‌گیرند. ما قصد داریم در این مقاله یکی از معتبر ترین برندهای تولید کننده کابل شبکه را معرفی کنیم.

امروزه برند نگزنس توانسته محصولات بسیار باکیفیتی از جمله کابل شبکه را با قیمت های مناسب به بازار عرضه کند. بنابراین هر فردی با مطالعه مقاله راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس یک گزینه درست و یک خرید با کیفیت را تجربه کند. در نتیجه با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با انواع کابل شبکه نگزنس و راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس آشنا شوید.

 

کابل شبکه چیست:

کابل شبکه به مجموعه سیم هایی گفته می‌شوند که از جنس مس یا شیشه برای اتصال و انتقال داده و اطلاعات بین کامپیوتر ها، روتر و سوئیچ شبکه و استوریج SAN استفاده میشوند. بنابراین کابل ها، رسانه هایی هستند که داده و اطلاعات در آنها جریان دارد و دیتاها را از دستگاهی به دستگاهی دیگر در شبکه انتقال میدهد.

همانطور که گفتیم قصد داریم در این مقاله از کابل شبکه و راهنمای خرید کابل شبکه بگوییم. کمپانی NEXANS کابل‌های شبکه خود را در انواع UTP و SFTP در دسته بندی‌های Cat7 ،Cat6 و Cat5 و با روکش‌هایی از جنس LSZH و PVC تولید می‌کند که در ادامه به معرفی و بررسی این برند می‌پردازیم.

راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس


 

بیشتر بدانید: انواع کابل شبکه 

 


 

انواع کابل شبکه نگزنس:

در این بخش از مقاله قصد داریم که انواع کابل شبکه نگزنس را از لحاظ بیشترین سرعت انتقال داده و پهنای باند قابل پشتیبانی مورد بررسی و تحلیل قرار بدهیم. بهتر است بدانید کابل شبکه از لحاظ مدل شیلد با یکدیگر متفاوت است. در نتیجه در ادامه به بررسی انواع کابل شبکه از لحاظ نوع شیلد مورد بررسی کنیم.

ـ انواع کابل شبکه نگزنس براساس دسته بندی:

تمامی کابل های شبکه دارای عبارتی به نام CAT می باشند و اعداد و ارقامی که بعد از این کلمه قرار میگیرند نشان دهنده بیشترین سرعت انتقال داده و پهنای باند قابل پشتیبانی است. این دسته بندی از CAT3 شروع و تا CAT8 ادامه دارد به این معنا که هرچه عدد آن بالاتر برود، یعنی سرعت بالاتری را پشتیبانی میکند.

به عنوان مثال کابل شبکه نگزنس CAT5E SFTP دارای سرعت انتقال داده 100 مگابیت بر ثانیه و پهنای باند ورودی 100 مگاهرتز می‌باشد. اما کابل شبکه نگزنس CAT7 SFTP از سرعت و پهنای باند بیشتری برخوردار است. در حقیقت این نوع از کابل شبکه دارای سرعت انتقال داده تا 10 گیگابایت برثانیه و پهنای باند وروردی 600 مگاهرتز برخوردار هستند.

ـ انواع کابل شبکه نگزنس براساس نوع شیلد:

کابل های شبکه بر اساس نوع شیلد به 3 دسته بندی تقسیم میشوند. در این قسمت از مقاله راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس قصد داریم تا کابل های شبکه از نوع UTP FTP و SFTP را بررسی کنیم. در ابتدا به کابل UTP اشاره میکنیم. کابل شبکه UTP به کابل هایی گفته میشوند که فاقد شیلد هستند و مقاومت کمتری در مقابل نویز و پارازیت نسبت به کابل شبکه های شیلد دار دارند.

بنابراین در هنگام خرید کابل شبکه باید در نظر داشته باشید که محیط مورد نظر از لحاظ نویز در چه سطحی قرار دارد. با در نظر گرفتن نویز محیط، اگر نویز آن کم باشد باید از کابل شبکه بدون شیلد استفاده کنید اما اگر نویز در محیط زیاد باشد به هیچ عنوان نباید از کابل شبکه بدون شیلد استفاده کرد.

کابل شبکه FTP به کابل هایی گفته میشود که به جای شیلد دارای فویل میباشند و همین موضوع سبب شده است تا این نوع کابل در برابر نویز ها و پارازیت مقاومت بسیار بالایی داشته باشند. همچنین یک نوع کابل شبکه نگزنس SFTP وجود دارد که به کابل شبکه هایی گفته میشود که علاوه بر فویل دارای شیلد نیز هستند و تاثیرات پارازیت و نویز را به شدت کاهش میدهد.

و در آخر بهتر است بگوییم کابل شبکه SFTP از بهترین انواع کابل شبکه موجود در بازار تجهیزات شبکه است که هر کاربر میتواند بدون در نظر گرفتن میزان و اندازه نویز محیط آن را خریداری کند.

ـ انواع کابل شبکه نگزنس براساس روکش:

نکته ای که باید در راهنمای خرید کابل شبکه خود در نظر بگیرید پوشش کابل شبکه ای است که انتخاب می‌کنید. کابل های LAN در دو نوع روکش در بازار به فروش می رسند:

 • کابل شبکه LSZH: از این کابل در مکان هایی که احتمال آتش سوزی زیاد است استفاده می شود. این مدل از روکش های کابل شبکه در هنگام سوختن دود سمی تولید نمی کنند و مقاومت حرارتی بالایی در برابر آتش سوزی دارند. همچنین در ساخت این کابل ها از هالوژن استفاده نمی شود.
 • کابل شبکه PVC: یکی از نکات مهم در راهنمای خرید کابل شبکه ارزانتر بودن کابل PVC نسبت به کابل روکش دار LSZH است. کابل های PVC نسبت به کابل های LSZH انعطاف پذیری بیشتری دارند. چرا که اگر از کابل در محیطی با کابل های محدود استفاده می کنید، بهتر است از کابل شبکه PVC استفاده کنید.

راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس

انواع کابل LAN نگزنس:

کابل شبکه نگزنس دارای تنوع زیادی هستند. NEXANS محصولات خود را در دسته بندی های مختلف به بازار عرضه میکند تا افراد بتوانند براساس نیاز و ساختار شبکه خود هر یک را انتخاب کنند. در این قسمت قصد داریم به معرفی پرکاربردترین مدل های کابل شبکه نگزنس بپردازیم.

 1. کابل شبکه نگزنس CAT5: کابل های که در این گروه از استانداردهای سرعت قرار دارند. قادر هستند اطلاعات و داده ها را با سرعت 150مگابیت در ثانیه انتقال دهند.
 2. کابل شبکه نگزنسCAT5E: دراین مدل از کابل شبکه قرار گرفتن حرف E در کنار نام کابل شبکه نشان دهنده برتر و بهتر بودن کیفیت کابل نسبت به نسل قبلی خود است. از کابل هایی با گروه CAT5E می توانید در شبکه هایی که به سرعت ۱۰۰۰ مگابیت در ثانیه نیاز دارند، استفاده کنید.
 3. کابل شبکه نگزنس CAT6: در عصر امروز کابل های شبکه با این استاندارد و گروه بیشترین کاربرد را در ایران دارند. کابل های CAT6 قادرند داده ها را با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه جابجا کند.
 4. کابل CAT6نگزنس: این کابل دارای سرعت انتقال داده ۱۰۰۰۰ مگابیت در ثانیه است و در مقایسه با نسل قبلی خود یعنی CAT6 از پهنای باند و کیفیت بیشتری برخوردار است.
 5. کابل نگزنس شبکهCAT7: این کابل با قابلیت انتقال داده با سرعت ۱۰۰۰ مگابیت در ثانیه، به یکی از کابل های پرطرفدار تبدیل شده است.
 6. CAT8شبکه نگزنس: جدیدترین نسل کابل های شبکه در این گروه قرار می گیرند. این کابل ها سرعت شگفت انگیزی دارند. پهنای باند ۲ گیگاهرتزی CAT8 سرعت شبکه را بسیار بالا می برد.

 

راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس:

افرادی که قصد دارند کابل شبکه نگزنس را خریداری کنند باید به نکاتی که در پایین اشاره میکنیم توجه کنند تا یک خرید درست داشته باشند. بهتر است بدانید در هنگام خرید حتما برگه تست فلوک کابل شبکه را از فروشندگان دریافت کنید. توجه کنید که نمره تست فلوک حتما باید بین 3تا 5 نمره باشد. همچنین نمره تست فلوک کابل شبکه نگزنسی که وارداتی است با نمره تست فلوک کابل شبکه نگزنس ایرانی کاملا متفاوت است. درنتیجه در هنگام دریافت تست فلوک کابل شبکه نگزنس وارداتی و ایرانی تعجب نکنید.

بهتر است این نکته را هم بدانید که کابل  های شبکه ایرانی در حالی که دارای قیمت مناسبی هستند از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار می باشند. به کسانی که قصد ندارند مبلغ قابل توجهی برا ی کابل شبکه پرداخت کنند ، پیشنهاد میکنیم از کابل شبکه ایرانی استفاده کنند.

قبل از خرید کابل شبکه حتما فاصله مورد نیاز اجزای شبکه را تعیین کنید و طول کابل شبکه را با توجه به آن خریداری کنید به علاوه دقت کنید که کابل باید فاصله مورد نظر را پشتیبانی کند. پهنای باند شبکه و نرخ انتقال داده را باید در هنگام خرید به آن توجه کنید همچنین مسیر کابل شبکه را بررسی کنید. به طوری که میدان مغناطیسی مشکل ارتباطی ایجاد نمی کند.

 


 

بیشتر بخوانید: تست فلوک چیست و چه کاربردی دارد؟

 


 

کاربرد کابل شبکه:

می توان گفت به غیر از سرعت و پهنای باند، مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید کابل شبکه باید به آن توجه کرد، محل نصب و استفاده کابل شبکه است.

کابل های شبکه نگزنس بر اساس نصب به دو دسته تقسیم میشوند که عبارتداز:

 • کابل های شبکه داخلی (INDOOR): به کابل هایی که در محیط داخلی قابل استفاده باشند کابل شبکه داخلی گفته میشود. این کابل ها از روکش های بادوامی برخوردار هستند، ولی به اندازه کافی دوام و مقاوت خیلی ابلایی ندارند تا در برابر عوامل از کابل شبکه محافظت کند.
 • کابل شبکه بیرونی (OUTDOOR): به کابل هایی گفه میشوند که در محیط بیرون مورد استفاده قرار میگیرد. این مدل کابل ها با الیاف هایی پوشیده شده است که در برابر نور خورشید، مواد شیمیایی، آب و غیره.. مقاوم است. روکش مخصوص کابل شبکه معمولا پلی اتیلن است.

 


 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کابل شبکه دوربین مدار بسته

 


 

تفاوت کابل نگزنس اصلی با تقلبی:

کابل شبکه نگزس اصلی و تقلبی احتمال دارد در ظاهر تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته باشند، اما در کارایی و عملکرد هر یک باهم متقاوت هستند. برای تشخیص اصلی و یا تقلبی بودن کابل شبکه نگزش روش های گوناگونی وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

 1. کابل های شبکه تقلبی دارای مغزی از جنس آلومینیوم هستند و فقط روکش آنها مسی است. به این نوع از کابل ها CCA گفته میشود. سرعت و پهنای باند انتقال دیتا کابل های CCA نسبت به نوع اصلی آن بسیار کمتر است.
 2. همچنین این مدل از کابل های شبکه نویز و پارازیت را بیشتر دریافت میکند. برای تشخیص کابل CCA از اصل آن میتوانید بر روی مغزی و هادی کابل به طور مستقیم حرارت روشن کنید. مس در برابر حرارت دچار تغییر رنگ خواهد شد و سیاه میشود.
 3. سرعت انتقال داده و پهنای باند در شبکه هایی که با کابل LAN تقلبی بسته شده باشند، بسیار پایین تر از شبکه هایی است که در آن از کابل LAN اصلی استفاده شده است.
 4. از دیگر راه های تشخیص کابل های شبکه تقلی و اصلی توجه به کابل بندی کابل ها است که کارشناسان شبکه آن را تشخیص میدهند. چرا که دقت و توجه بالایی نیاز دارد.
 5. متخصصان شبکه به وسیله آزمایش هایی مانند تست فلوک، کارایی و عملکرد کابل شبکه را بررسی میکنند و به وسیله رقم های به دست آمده از اصلی بودن و یا تقلبی بودن آن آگاه میشوند. کابل شبکه اصلی قادر است تست های پرمننت و چنل را با هدروم بالای ۵ در متراژ ۹۰ متر پاس کند.

راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس

 

تست فلوک چیست و چه کاربردی دارد:

پس از کابل کشی شبکه، تسترهای گوناگونی برای ارزیابی عملکرد، سرعت و اطمینان از قطع نبودن کابل شبکه وجود دارد که هر کدام از این تسترها، اطلاعات گوناگون را در اختیار کاربران قرار میدهد. تست فلوک یکی از بهترین و مشهورترین روش های تست است که از آن جهت عیب یابی و اندازه گیری کیفیت کابل کشی استفاده می شود. البته بهتر است که قبل از خرید کابل شبکه، تست را بر روی کابل انجام داد.

کمپانی فلوک، زیرمجموعه شرکت بزرگ Danaher است که به تولید انواع تجهیزات اندازه گیری می پردازد. این شرکت امروزه برای تست کابل های شبکه از دو دستگاه تست کابل Fluke cable analyzer استفاده می کند. دستگاه DTX-۱۸۰۰ و DSX-۸۰۰۰ از پرکاربردترین این دستگاه ها محسوب میشود.

 


 

بیشتر بخوانید: کابل شبکه و انواع آن به همراه ویدئو و پادکست

 


 

این تست به دلیل در اختیار گذاشتن اطلاعات و خروجی های زیاد نسبت به سایر تسترها، از برتری ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال، این تست علاوه بر ارزیابی و تجزیه و تحلیل کابل شبکه، می تواند اطلاعات مفیدی در خصوص ارزیابی تجهیزات و اتصالات در طول مسیر کابل کشی و پیوستگی های مسیر را نیز تهیه و در دستگاه ذخیره کند.

شما می توانید خرید انواع  کابل شبکه نگزنس  را از فروشگاه اینترنتی مسترشبکه بزرگترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه در ایران، با بهترین قیمت و کیفیت خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + پانزده =

محبوب ترین محصولات

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
مقایسه
0 موارد محصول
فهرست

به اطلاع می رساند به دلیل برخی تغییرات زیرساختی مخابرات تا اطلاع ثانوی جهت ارتباط با واحد فروش با شماره 91303400-021 تماس بگیرید.

با تشکر

مسترشبکه
مسترشبکه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 الی 18:00 پاسخگوی شما هستیم.

شماره تماس: 62913-021 

پاسخگوی سوالات شما هستیم:

jamshidi
javadi
mohammadi
ali-300x300

ارسال لیست و استعلام قیمت برای شرکت ها و همکاران محترم: