آنچه در این مقاله می خوانید:

فناوری HPE GreenLake چیست؟

فناوری HPE GreenLake

انتقال داده‌­ها بین چندین سیستم عامل دارای ایرادات و مشکلات زیادی مانند اشغال فضای حافظه است، برای رفع این مشکلات راه حلی وجود دارد به نام فناوری HPE GreenLake که جهت ایجاد یکپارچگی در داده­‌ها مناسب است. این فناوری در ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲ توسط شرکت هیولت پاکارد معرفی شد و فضای مورد نیاز برای داده‌های ضروری را ایجاد کرد.

سازمان‌ها با فناوری گرین‌ لیک اچ‌ پی‌ ای می‌توانند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه از زیرساخت‌ها و خدمات فناوری اطلاعات مانند: محاسبات، ذخیره‌سازی، شبکه، نرم‌افزار و سایر موارد استفاده کنند. در این مقاله ما قصد داریم به‌ طور کامل در مورد فناوری HPE GreenLake به شما توضیحاتی ارائه دهیم پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

فناوری HPE GreenLake چیست:

فناوری HPE GreenLake یک سرویس ابری (Cloud Service) است که توسط شرکت اچ‌ پی ای (Hewlett Packard Enterprise) ارائه می‌شود. همانطور که گفته شد این سرویس به شرکت‌ها و سازمان‌ها امکان می‌دهد تا بار مدیریت و عملکرد منابع IT خود را به صورت ابری به HPE واگذار کنند.

در حقیقت، فناوری HPE GreenLake یک مدل مدیریت مبتنی بر استفاده (Usage-based) است که به مشتریان اجازه می‌دهد تا درخواست منابع IT را براساس نیازهای واقعی خود بدون نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه ذخیره کنند. با استفاده از فناوری HPE GreenLake، مشتریان می‌توانند با اطمینان و قابلیت مقیاس‌پذیری بالا، منابع IT مورد نیاز خود را در Cloud مدیریت کنند.

این منابع شامل زیرساخت‌های مجازی‌سازی (مانند انواع سرور ها و ذخیره‌سازی)، شبکه، نرم‌افزارها، پشتیبانی و خدمات مدیریت IT می‌شود. فناوری HPE GreenLake امکاناتی از قبیل: مانیتورینگ، پشتیبانی فنی، به روزرسانی‌های نرم‌افزاری و مدیریت امنیت را نیز فراهم می‌کند.

پس همانطور که گفته شد این فناوری در واقع یک سرویس ابری‌ ایمن، انعطاف‌پذیر و سریع است که شرکت ها و سازمان‌ها را قادر می سازد، با پرداخت هزینه‌ای متناسب با نیازهای خود و بدون تغییرات سخت‌افزاری، اطلاعات و دیتای خود را در یک فضای ابری امن ذخیره کنند. فناوری HPE Greenlake توانسته سادگی و چابکی ابر عمومی را با زیرساخت فناوری اطلاعات داخلی سازمان تلفیق کند. در نتیجه ترکیب زیرساخت‌های داخلی و منابع مبتنی بر ابر، یک محیط فناوری اطلاعات هیبریدی ایجاد کرده است.

گرین‌لیک اچ‌پی‌ای به معیار یا اندازه‌گیری عملکرد اشاره نمی‌کند، زیرا تنها یک مدل مصرف و خدمات است. عملکرد زیرساختی و خدماتی ارائه‌شده از طریق HPE GreenLake به اجزای خاص و پیکربندی‌های انتخاب‌شده توسط مشتری بستگی دارد. اچ پی طیف گسترده‌ای از سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدماتی ابری را ارائه می‌دهد که می‌توانند به برآوردن نیازهای عملکردی هر سازمان کمک زیادی کنند.

 


 

بیشتر بخوانید: بررسی خطاهای سرور HP

 


 

مزایای استفاده از فناوری HPE GreenLake عبارتند از:

 1. انعطاف‌پذیری: مشتریان می‌توانند منابع IT خود را در مقیاس‌های مختلف مصرف کنند و در صورت نیاز، آنها را تغییر دهند.
 2. هزینه‌های پیش‌بینی شده: با استفاده از مدل استفاده مبتنی بر فناوری HPE GreenLake، مشتریان تنها برای منابعی که در واقع استفاده می‌کنند پرداخت می‌کنند، که به آنها امکان هزینه‌های پیش‌بینی شده و بهینه‌سازی مالی می‌دهد.
 3. مدیریت ساده‌تر: با واگذاری مدیریت و نگهداری منابع IT به HPE GreenLake، مشتریان می‌توانند با تمرکز بر بخش‌های کاری اصلی خود، عملیات IT خود را ساده‌تر کنند.
 4. امنیت: فناوری HPE GreenLake امکانات امنیتی پیشرفته را فراهم می‌کند تا منابع IT مشتریان را در برابر تهدیدهای امنیتی محافظت کند.
 5. ایجاد مدل هیبریدی: فناوری GreenLake کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا از تجربه ابر عمومی در تمام محیط‌های فناوری اطلاعات ازجمله ابرهای خصوصی، چند ابری و سیستم سخت‌افزاری درون‌سازمانی (on-premises) استفاده کنند. این روش بسیار چابک است و امکان ادغام مدل‌های ابر داخلی یا خصوصی را در یک رابط متمرکز برای مدیریت منابع فراهم می‌کند.
 6. سفارش سازی: استفاده از راه حل های از پیش پیکربندی شده، به این معنا که می توانید سیستم را مطابق با نیاز خود سفارشی سازی کنید.
 7. پشتیبانی تخصصی: شرکت HPE در طول اجرای این فناوری که شامل طرای، استقرار و مدیریت آن است شما را راهنمایی و پشتیانی می کند. این پشتیبانی سبب می شود تا بهره وری از این فناوری نسبت به هزینه ای که انجام شده به حداکثر برسد و بهترین نتایج حاصل شود.

 

نحوه استفاده از فناوری HPE GreenLake :

برای استفاده از امکانات امنیتی پیشرفته فناوری HPE GreenLake، شما می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ارزیابی نیازهای امنیتی: در ابتدا، باید نیازهای امنیتی سازمان خود را ارزیابی کنید. این شامل شناسایی تهدیدها، تشخیص ضعف‌ها و آسیب‌پذیری‌ها، نیازهای قانونی و تجاری، و مواردی مانند امنیت داده‌ها، رمزنگاری، حفاظت از هویت و دسترسی، مدیریت ریسک و سایر مسائل مرتبط با امنیت است.
 • انتخاب خدمات امنیتی: به عنوان بخشی از سرویس HPE GreenLake، شما می‌توانید از خدمات امنیتی پیشرفته موجود استفاده کنید. این خدمات ممکن است شامل راهکارهای مانیتورینگ امنیت، رمزنگاری داده، جلوگیری از تهدیدهای امنیتی، پشتیبانی از هویت و دسترسی، مدیریت ریسک و سایر ابزارها و فناوری‌های امنیتی باشد. بر اساس نیازهای خود، می‌توانید از این خدمات انتخاب کنید.
 • انتقال مسئولیت به HPE GreenLake: با استفاده از HPE GreenLake، شما می‌توانید مسئولیت بخش‌هایی از امنیت IT خود را به HPE GreenLake منتقل کنید. این شامل مانیتورینگ، مدیریت ریسک، پشتیبانی امنیتی و سایر وظایف مرتبط با امنیت است. با این کار، شما می‌توانید به استفاده از تخصص و تجربه HPE GreenLake در زمینه امنیت IT اعتماد کنید و بهبود امنیت سازمان خود را حاصل کنید.
 • همکاری با فناوری HPE GreenLake: برای استفاده موثر از امکانات امنیتی HPE GreenLake، می‌توانید با تیم فناوری HPE GreenLake همکاری کنید. این شامل هماهنگی در مورد نیازها، ارائه راهکارهای امنیتی سفارشی، آموزش کارکنان و همکاران شما، و همچنین ارائه پشتیبانی فنی و مشاوره امنیتی است.
 • بروزرسانی و پیگیری: عملکرد و امنیت سیستم‌ها و منابع IT شما به طور دوره‌ای باید بررسی و بروزرسانی شوند. در فرآیند استفاده از HPE GreenLake، می‌توانید با تیم HPE GreenLake در مورد بروزرسانی‌ها و پیگیری‌های امنیتی همکاری کنید تا از حفظ امنیت سیستم‌های خود اطمینان حاصل کنید.

مهمترین نکته در استفاده از امکانات امنیتی پیشرفته HPE GreenLake این است که هماهنگی و همکاری نزدیک با تیم HPE GreenLake را تأمین کنید. آنها می‌توانند شما را در تعیین نیازهای امنیتی، انتخاب راهکارهای مناسب و راهنمایی در مورد پیاده‌سازی و مدیریت امنیت IT یاری دهند.

کاربران می‌توانند از راه‌حل‌های مدولار از پیش پیکربندی‌شده و کاملاً قابل تنظیم استفاده کنند. درحقیقت، این راه‌حل‌ها قابلیت سفارشی‌سازی دارند، به این معنا که شما می‌توانید سیستم را مطابق با نیازهای سازمانی خود سفارشی‌سازی کنید.

فناوری HPE GreenLake

 

ویژگی فناوری HPE GreenLake چیست:

فناوری HPE GreenLake

خدمات GreenLake شامل موارد زیر می‌شود:

 • GreenLake Flex Capacity:

این ویژگی اجازه می‌دهد تا سازمان‌ها منابع IT خود را به صورت ماهیانه درخواست کنند، مانند ظرفیت پردازشی، ذخیره سازی و شبکه. سازمان‌ها فقط از ظرفیت برای مصرف واقعی استفاده کرده و هزینه‌ها را بر اساس میزان استفاده و مصرف واقعی پرداخت می‌کنند.

 • GreenLake for Data Center:

این ویژگی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا محیط‌های مجازی‌سازی شده یا فیزیکی خود را در مرکز داده داخلی، خارجی یا هیبریدی به صورت خدماتی مصرف کنند. این خدمت شامل طراحی، پیاده‌سازی، مدیریت و پشتیبانی از محیط‌های مرکز داده است.

 • GreenLake for Containers:

کاربران در گرین‌لیک می‌توانند به تعداد بی‌شماری از منابع و خدمات ازجمله Bare Metal، محاسبات، ذخیره‌سازی، مدیریت کانتینر و خدمات حفاظت از داده، خدمات پردازش سریع (HPC) و زیرساخت‌های دسکتاپ مجازی دسترسی داشته باشند. حتی محیط‌های کاملاً سخت‌افزاری را می‌توان با مدل ابری ساده گرین‌لیک در همه جای سازمان مدرن سازی کرد.

این خدمت برای استفاده از فناوری های گوناگون از جمله Kubernetes، ارائه می‌شود. سازمان‌ها می‌توانند برنامه‌ها و خدمات خود را در محیط‌های کانتینریزه میزبانی کنند و بهره‌برداری و مدیریت آن‌ها را به تیم GreenLake بسپارند.

 • GreenLake for Backup:

این ویژگی مدیریت پشتیبان‌گیری و بازیابی داده‌ها را از طریق یک محیط ابری امن فراهم می‌کند. سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از GreenLake برنامه‌های پشتیبان‌گیری خود را مدیریت کنند و از قابلیت‌های مانند رمزنگاری و پیشرفته‌سازی برای امنیت داده‌های خود بهره‌برداری کنند.

 • GreenLake for SAP HANA:

این ویژگی برای پیاده‌سازی، مدیریت و بهینه‌سازی بسترهای سرور برای برنامه SAP HANA قدیمی مورد استفاده قرار میگیرد. GreenLake در حال حاضر بیش از این خدمات را ارائه می‌دهد و ممکن است در طول زمان تغییر کرده باشد.

 


 

بیشتر بخوانید: نرم افزار مدیریتی HPE iLO5 همراه با ویدئو و پادکست

 


 

 خدمات ارائه شده از فناوری HPE GreenLake برای سازمان ها چیست؟

فناوری گرین‌لیک اچ‌پی‌ای طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهد که هر سازمانی می‌تواند مطابق با نیازهای خود از آنها استفاده کند. در ادامه به مهمترین خدمات فناوری HPE GreenLake اشاره می‌کنیم:

ـ ماشین‌های مجازی HEP GreenLake:

 • ماشین‌های مجازی باهدف عمومی (VM):‌ هایپروایزرهای VMware یا Red Hat و سیستم‌های hpe جهت ارائه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات با عملکرد بهینه ارائه می‌شوند.
 • ماشین‌های مجازی بیش‌ازحد همگرا: بخش های تعریف‌شده توسط نرم‌افزار HPE SimpliVity و Nutanix می‌توانند کارایی، عملکرد و انعطاف‌پذیری زیادی را فراهم کنند.
 • ماشین‌های مجازی آماده سازمانی: سیستم‌های تعریف‌شده توسط نرم‌افزار HPE Synergy  و فضای ذخیره‌سازی HPE Primera و Nimble برای بهینه‌سازی عملکرد و ترکیب مجدد منابع ارائه می‌شوند.

ـ ذخیره‌سازی HEP GreenLake:

 • محفاظت از داده‌ها: سازمان‌ها می‌توانند نرم‌افزار پشتیبان‌گیری و بازیابی موردنظر خود را برای محافظت از داده‌های مهم انتخاب کنند.
 • ذخیره‌سازی باهدف عمومی: سیستم‌های HPE GreenLake از آرایه‌های ذخیره‌سازی هیبریدی HPE Nimble Adaptive Flash استفاده می‌کند تا عملکرد مقرون‌به‌صرفه را با سادگی معماری داده‌ها ترکیب کند.
 • ذخیره‌سازی کسب‌وکار: سازمان‌ها این اختیار را دارند که توافق‌نامه‌های سطح سرویس خدمات (SLA) را در بارهای کاری اولیه ارائه کنند.

ـ محاسبات HEP GreenLake:

 • محاسبات قابل ترکیب: راه‌حل‌های نرم‌افزاری تعریف‌شده‌ای را ارائه می‌دهد که قابلیت های استفاده آسانی دارند. همچنین برای افزایش کارایی عملیاتی می‌توانند براساس نیازهای سازمان نیز تنظیم شوند.
 • محاسبات عمومی: سرورهای بهینه‌سازی رک شبکه که برای مقیاس‌پذیری در یک فضای کوچک طراحی‌شده‌اند، یک رویکرد نرم‌افزاری انعطاف‌پذیر را ارائه می‌دهند.
 • محاسبات جهت ذخیره‌سازی: زیرساخت نرم‌افزاری تعریف‌شده‌ای است که برای پشتیبانی و ذخیره‌سازی بارهای کاری فشرده، اپلیکیشن‌های درون‌سازمانی (on-premises) و دیگر کاربردهای مربوط به داده‌ها استفاده می‌شود.
خرید انواع سرور HP از مسترشبکه بزرگترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه با گارانتی معتبر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین محصولات

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
مقایسه
0 موارد محصول
فهرست

به اطلاع می رساند به دلیل برخی تغییرات زیرساختی مخابرات تا اطلاع ثانوی جهت ارتباط با واحد فروش با شماره 91303400-021 تماس بگیرید.

با تشکر

مسترشبکه
مسترشبکه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 الی 18:00 پاسخگوی شما هستیم.

شماره تماس: 62913-021 

پاسخگوی سوالات شما هستیم:

jamshidi
javadi
mohammadi
ali-300x300

ارسال لیست و استعلام قیمت برای شرکت ها و همکاران محترم: