سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L
سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L
سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L
سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L
سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L

دارای 12 پورت PoE 10/100

دارای لایه عملکرد 2

دارای Uplink 2 دو منظوره

دسته:
برند :

در انبار موجود نمی باشد

سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L

دارای 12 پورت PoE 10/100

دارای لایه عملکرد 2

دارای Uplink 2 دو منظوره

دسته:
برند :

تماس بگیرید

سوئیچ های کوچک سری 2960 سیسکو ایده آل برای اتصال دستگاه های چندگانه در خرده فروشی ها، کلاس های درس (classrooms)، هتل ها، کارخانه ها و همچنین گسترش شبکه های وایرلس LAN هستند.

مشخصات و اطلاعات سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L

سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L دارای سیستم عامل LAN Base و 12 پورت Fast Ethernet 10/100 با قابلیت PoE می باشد که 124 وات از پاور PoE موجود را ارائه می دهد. سوئیچ های کوچک سری 2960 سیسکو ایده آل برای اتصال دستگاه های چندگانه در خرده فروشی ها، کلاس های درس (classrooms)، هتل ها، کارخانه ها و همچنین گسترش شبکه های وایرلس LAN هستند.

 

ویژگی های کلی سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L:

 

WS-C2960C-12PC-LProduct Code
LAN BaseFeature Set
2x 1G copper or 2 x 1G SFPUplink Interfaces
12x 10/100 Fast EthernetPorts
124WAvailable POE Power
10GbpsForwarding Bandwidth
128MBRAM
64MBFlash Memory
4.44cm × 26.9cm × 23.8cm Dimensions
4.38KgPackage Weight

 

ویژگی های سوئیچ های سری 2960 سیسکو:

 

  • گسترش زیرساخت کاملاً ایمن، هوشمند و مدیریت شده سیسکو با یک کابل اترنت یا فیبر single از قفسه سیم کشی
  • پشتیبانی از امنیت و خدمات پیشرفته، از جمله سرویس های صوتی، ویدئو و سرویس های شبکه وایرلس بی حد و مرز (Borderless) سیسکو برای کنترل از راه دور نقاط انتهایی (endpoints)
  • گذردهی از طریق PoE، این سوئیچ های کوچک و جمع و جور را قادر می سازد تا پاور را از قفسه سیم کشی گرفته و آن را به دستگاه های انتهایی منتقل کنند. (مدل های منتخب)
  • با توجه به عامل جذاب، ابعاد کوچک و عملکرد بدون فن این سوئیچ ها، آن ها برای استفاده در فضاهای کاری محدود و کوچک و مکان هایی که استفاده از چندین کابل دشوار و چالش برانگیز است، مناسب می باشد.
  • استقرار و مدیریت آسان و گسترش حلقه (loop free) شبکه

 

1-برتری عملکرد سیسکو: کاهش هزینه های عملیاتی  (Cisco Operational Excellence: Reducing Operating Costs)

سوئیچ های کوچک سری 2960C سیسکو استقرار سوئیچ را آسان می کنند و نصب سوئیچ، پیکربندی، زمان عیب یابی و هزینه های عملیاتی را کاهش می دهند.

 

– عملیات هوشمند سیسکو (Cisco Catalyst Smart Operations)

مجموعه ای از ویژگی ها برای افزایش برتری عملیاتی است:

  • نصب هوشمند سیسکو (Cisco Smart Install)

یک تکنولوژی plug-and-play شفاف برای پیکربندی سیستم عامل IOS سیسکو و پیکربندی سوئیچ بدون دخالت کاربر می باشد. نصب هوشمند با استفاده از تخصیص آدرس IP پویا و کمک به دیگر سوئیچ ها برای نصب آسان، یک شبکه plug-and-play شفاف را ارائه می دهد.

  • پیکربندی هوشمند سیسکو (Cisco Smart Configuration)

یک مدیریت واحد برای گروهی از سوئیچ ها فراهم می کند و علاوه بر آن توانایی بایگانی و تهیه نسخه پشتیبان از فایل های پیکربندی را به یک فایل سرور یا سوئیچ اضافه می کند. با این مدیریت یک گروه از سوئیچ ها می توانند از یک نقطه در شبکه ارتقا پیدا کنند یا پیکربندی شوند.

  • پورت های هوشمند خودکار سیسکو (Cisco Auto SmartPorts)

پیکربندی خودکار را با اتصال دستگاه ها به پورت سوئیچ فراهم می کند و امکان پخش خودکار و plug and play دستگاه را به شبکه فراهم می کند.

  • کنسول و حافظه فایل (USB (USB file storage and console

برای تهیه نسخه پشتیبان، توزیع و ساده کردن عملیات به کاربر این امکان را می دهد تا از دستگاه USB نسخه پشتیبان تهیه و boot شود و امکان دسترسی به کنسول Mini USB را به همراه اتصال کنسول RS-232 سنتی فراهم کند.

  • عیب یابی هوشمند سیسکو (Cisco Smart Troubleshooting)

ارائه ی مجموعه گسترده ای از دستورات تشخیصی و چک کردن وضعیت سلامت سیستم، که از آن جمله  Generic Online Diagnostics) GOLD) می باشد که درون سوئیچ است.

 

2-تجربه فضای کاری پیشرفته برای کاربران نهایی (Enhanced Work Space Experience for End Users)

 

– امنیت بی حد و مرز (Borderless Security)

سوئیچ های کوچک و جمع و جور سیسکو محافظت ویژه ای در مقابل تهدیدات لایه 2 برای کاهش حملات man-in-the-middle مانند MAC ،IP و ARP spoofing ارائه می دهند. TrustSec یک عنصر اصلی از معماری امنیت بی حد و مرز است که به مشتریان سازمانی کمک می کند تا شبکه ها، داده ها و منابع خود را با کنترل دسترسی مبتنی بر سیاست، شبکه های آگاه از نقش و هویت (identity and role-aware networking)، یکپارچگی فراگیر و محرمانگی (confidentiality) ایمن کنند.

امنیت بی حد و مرز توسط مجموعه ویژگی های زیر در سوئیچ های کوچک سری 2960C فعال می شود:

  • دفاع از تهدید (Threat defense)
  • TrustSec سیسکو
  • سایر ویژگی های پیشرفته امنیتی

 

– دفاع از تهدید (Threat defense)

ویژگی های امنیتی یکپارچه سیسکو یک راه حل پیشرو در صنعت است که در سوئیچ های سیسکو موجود می باشد و فعالانه از زیرساخت های ضروری و مهم شبکه شما محافظت می کند. ویژگی های امنیتی یکپارچه سیسکو با ارائه ابزارهای قدرتمند و کاربردی برای جلوگیری از تهدیدهای امنیتی لایه 2 ، امنیت قدرتمندی را در سراسر شبکه فراهم می کند. از ویژگی های امنیتی یکپارچه سیسکو می توان به امنیت پورت (Port Security)، کنترل پویا Dynamic ARP Inspection) ARP)، محافظ منبعIP   و DHCP Snooping اشاره کرد.

  • امنیت پورت (Port Security) دسترسی به پورت دسترسی یا ترانک (trunk) را بر اساس آدرس MAC ایمن می کند. امنیت پورت تعداد آدرس های MAC را برای جلوگیری از تعداد زیادی از آدرس (MAC (MAC address flooding محدود می کند.
  • DHCP Snooping از کاربران مخرب در برابر جعل سرور DHCP و ارسال آدرس های جعلی جلوگیری می کند. این ویژگی توسط سایر ویژگی های امنیتی اولیه برای جلوگیری از حملات دیگر مانند ARP poisoning استفاده می شود.
  • کنترل پویا ((ARP (Dynamic ARP Inspection (DAI از ورود کاربر مجاز با جلوگیری از کاربران غیر مجاز از سوء استفاده از ماهیت ناامن پروتکل ARP، اطمینان حاصل می کند.
  • محافظ منبع IP با ایجاد یک جدول اتصال بین آدرس MAC و IP مشتری، پورت و VLAN از یک کاربر مخرب و غیر مجاز در برابر جعل و تصاحب آدرس IP کاربر دیگر جلوگیری می کند.

 

– Cisco TrustSec

TrustSec سیسکو دسترسی به شبکه، اجرای سیاست های امنیتی و ارائه راه حل های امنیتی مبتنی بر استاندارد مانند 802.1X را تأمین می کند که منجر به ایمن شدن همکاری و رعایت خط مشی می شود. قابلیت های TrustSec فکر رهبر سیسکو (Cisco thought leadership)، نوآوری ها و تضمین موفقیت مشتری را ارائه می دهند که این قابلیت های جدید شامل موارد زیر می باشد:

  • احراز هویت انعطاف پذیر که از مکانیزم های تأیید هویت چندگانه از جمله استاندارد 802.1X، تأیید هویت MAC و تأیید هویت وب با استفاده از یک پیکربندی واحد و یکپارچه پشتیبانی می کند.
  • مد open که محیطی کاربر پسند برای عملیات استاندارد 802.1X ایجاد می کند.
  • ادغام تکنولوژی مشخصات دستگاه و دسترسی کاربران جدید (guest) همراه با سوئیچینگ سیسکو باعث بهبود قابل توجه امنیت و کاهش چالش های استقرار و عملیات می شود.
  • مجوز تغییر RADIUS و ACL های قابل دانلود برای قابلیت های مدیریت کامل سیاست.
  • متقاضی استاندارد 802.1X با انتقال دسترسی لبه شبکه ((Network Edge Access Transport (NEAT) دسترسی امن را گسترش می دهد. در نتیجه سوئیچ های کوچک در اتاق های کنفرانس همان سطح از امنیت را که سوئیچ های قفل شده در داخل قفسه سیم کشی دارند را ارائه می دهند.

 

– سایر ویژگی های امنیتی پیشرفته (Other Advanced Security Features)

سایر ویژگی های امنیتی پیشرفته شامل موارد زیر است اما فقط به این موارد محدود نمی شود:

  • لبه VLAN شخصی، امنیت و جداسازی را بین پورت های سوئیچ فراهم می کند و به شما کمک می کند تا کاربران نتوانند بر روی ترافیک کاربران دیگر جستجو کنند.
  • تأیید هویت Multidomain به آی پی فون و PC اجازه می دهد تا تأیید اعتبار را در همان پورت سوئیچ با قرار دادن آنها بر روی VLAN صوت و داده مناسب انجام دهند.
  • ACLهای مبتنی بر پورت در رابط های لایه 2 اجازه می دهند تا سیاست های امنیتی روی پورت های سوئیچ منحصر بفرد اعمال شوند.
  • پروتکل Secure Shell (SSH) ،Kerberos و پروتکل (SNMPv3 (Simple Network Management Protocol Version 3 با رمزنگاری ترافیک سرپرستان در طی جلسات Telnet و SNMP، امنیت شبکه را تأمین می کنند. پروتکل SSH ،Kerberos و نسخه رمزنگاری شده پروتکل SNMPv3 به دلیل محدودیت صادرات ایالات متحده به یک سیستم عامل نرم افزاری رمزنگاری ویژه نیاز دارند.
  • پشتیبانی از داده های دو طرفه در پورت SPAN به سیستم تشخیص نفوذ سیسکو (IDS) اجازه می دهد تا با شناسایی یک کاربر غیر مجاز، اقداماتی را انجام دهد.
  • تأیید هویت +TACACS و RADIUS کنترل متمرکز سوئیچ را آسان کرده و کاربران غیرمجاز را از تغییر پیکربندی محدود می کند.
  • هشدار آدرس (MAC (MAC Address Notification به مدیران اجازه می دهد تا از کاربرانی که به شبکه اضافه شده یا حذف شده اند، مطلع شوند.
  • امنیت چند سطحی کنسول دسترسی از تغییر پیکربندی سوئیچ توسط کاربران غیر مجاز جلوگیری می کند.
  • محافظ (BPDU (Bridge Protocol Data Unit هنگامی که BPDUها برای جلوگیری از حلقه های توپولوژی تصادفی دریافت می شوند، رابط های فعال شده با Spanning Tree PortFast را خاموش می کند.
  • (STRG (Spanning Tree Root Guard از تبدیل شدن دستگاه های لبه  (edge)که تحت کنترل مدیران شبکه نیستند به گره های ریشه Spanning Tree جلوگیری می کند.
  • فیلترینگ IGMP با فیلتر کردن افراد غیرمجاز، تأیید هویت چند مرحله ای را انجام می دهد و تعداد جریان های چند مرحله ای همزمان موجود در هر پورت را محدود می کند.
  • تخصیص پویا VLAN با پشتیبانی از پیاده سازی قابلیت VLAN Membership Policy Server client ، انعطاف پذیری را در اختصاص پورت ها به VLANها ارائه می دهد. VLAN پویا تخصیص سریع آدرس های IP را آسان می کند.

 

3-پایداری شبکه سیسکو: مناسب برای کسب و کار، بهتر برای محیط زیست (Cisco Networked Sustainability: Good for Business, Better for Environment)

 

– EnergyWise سیسکو

یک معماری نوآورانه است که به سوئیچ های کوچک سری 2960C و 3560C سیسکو اضافه شده است و امکان اندازه گیری مصرف پاور را در زیرساخت های شبکه و دستگاه های متصل به شبکه فراهم می کند. EnergyWise دارای یک رویکرد مبتنی بر شبکه بسیار هوشمند برای پیام های ارتباطی که انرژی را بین دستگاه های شبکه و نقاط پایانی کنترل و بررسی می کنند، می باشد. این شبکه دستگاه های قابل مدیریت EnergyWise سیسکو را کشف می کند، میزان مصرف برق آنها را کنترل می کند و بر اساس قوانین کسب و کار برای کاهش مصرف برق اقدام می کند.

 

تکنولوژی EnergyWise سیسکو چیست؟

 

– عملیات کارآمد سوئیچ (Efficient switch operation)

سوئیچ های کوچک سری 2960C از اجزای سخت افزاری ایجاد شده توسط سیسکو استفاده می کنند و بهینه سازی مصرف انرژی، عملکرد با استفاده از پاور کم برای مدیریت بهترین پاور در صنعت و قابلیت های مصرف پاور را ارائه می دهند.

 

نگاهی به پنل جلویی سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L:

 

سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L

  1. دکمه (Mode (Mode button
  2. پورت (کنسول) USB mini-Type B
  3. پورت کنسول RJ-45
  4. فضای LED
  5. 12 پورت (PoE 10/100 (12 x 10/100 PoE ports
  6. Uplink 2 دو منظوره (Dual Purpose)

 

نگاهی به پنل پشتی سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L:

 

سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L

  1. دکمه RESET
  2. کانکتور پاور

 

لوازم جانبی سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L:

 

DescriptionsModels
Cisco CAB-CONSOLE-USB Console Cable 6 ft with USB Type A and mini-BCAB-CONSOLE-USB
Cisco CAB-CONSOLE-RJ45 Console Cable 6ft with RJ45 and DB9FCAB-CONSOLE-RJ45
GLC-SX-MM GE SFP, LC connector SX transceiverGLC-SX-MM
1000BASE-LX/LH SFP for Both Multimode and Single-Mode FibersGLC-LH-SM
1000BASE-BX SFP, 1490NMGLC-BX-D
1000BASE-BX SFP, 1310NMGLC-BX-U
100BASE-FX SFP for FE portGLC-FE-100FX
100BASE-LX SFP for FE portGLC-FE-100LX
100BASE-BX10-D SFPGLC-FE-100BX-D
100BASE-BX10-U SFPGLC-FE-100BX-U

 

مقایسه سوئیچ سیسکو WS-C2960C-12PC-L با سوئیچ سیسکو  WS-C2960C-8PC-L:

 

  Comparison
WS-C2960C-8PC-LWS-C2960C-12PC-LModels
2x 1G copper or 2 x 1G SFP2x 1G copper or 2 x 1G SFPUplinks
8x 10/100 Fast Ethernet POE Ports12x 10/100 Fast Ethernet POE PortsPorts
124W124WAvailable POE Power
LAN BaseLAN BaseFeature set

 

مشخصات فنی سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L:

 

 Specifications
CiscoManufacturer
WS-C2960C-12PC-LProduct ID
2960C PoE Switch 12 FE PoE, 2 x Dual Purpose Uplink, LAN BaseProduct Description
Ethernet SwitchProduct Type
Interfaces/Ports
12Total Number of Network Ports
NoToken Ring Port
NoLRE Port
YesUplink Port
YesUSB
12Number of PoE (RJ-45) Ports
Media & Performance
Gigabit Ethernet Fast EthernetEthernet Technology
10/100/1000Base-T
10/100Base-TX
Network Technology
I/O Expansions
2Number of Total Expansion Slot
SFPExpansion Slot Type
YesShared SFP Slot
2Number of SFP Slots
Network & Communication
2Layer Supported
Management & Protocols
YesManageable
DHCP
QoS VLAN
RMON 1,2,3,9CiscoWorks LMS SNMP v1,v2c,v3 MIB
Syslog
Web-based Management CLI
Telnet
Management
Memory
128MBStandard Memory
DRAMMemory Technology
64MBFlash Memory
Power Description
YesPoE (RJ-45) Port
110V AC
220V AC
Input Voltage
Power SupplyPower Source
Physical Characteristics
Rack-mountable Desktop
Wall Mountable
Form Factor
4.44cmHeight
26.9cmWidth
23.8cmDepth
1.86Kg(Weight (Approximate
4.38KgPackage Weight

 

محصولات پیشنهادی مستر شبکه:

سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-8TC-L

سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960CX-8TC-L 

ادامه مطلب
برند

Cisco

مدل محصول

WS-C2960C-12PC-L

لایه عملکرد

لایه 2

نوع پورت

10/100

تعداد پورت

12Port

تعداد پورت POE

12 پورت

نوع Uplinks

copper, SFP

تعداد Uplinks

2Port

ظرفیت سوئیچ

10Gbps

حافظه رم

128MB

حافظه فلش

64MB

پورت کنسول

RJ45

توان مصرفی

12W

توان POE

15.4W

استاندارد ها

1000BASE-BX (SFP), 1000BASE-CWDM SFP 1470 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1490 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1510 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1530 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1550 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1570 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1590 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1610 nm, 1000BASE-LX/LH (SFP), 1000BASE-SX (SFP), 1000BASE-ZX (SFP), 100BASE-BX (SFP), 100BASE-FX (SFP), 100BASE-LX (SFP), IEEE 802.3x full duplex on 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASET ports, IEEE 802.3z 1000BASE-X, RMON I and II standards, SNMP v1, v2c, and v3, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol, IEEE 802.1p CoS Prioritization, IEEE 802.1Q VLAN, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3 10BASE-T specification, IEEE 802.3ab 1000BASE-T specification, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ah (100BASE-X single/multimode fiber only)

قابلیت نصب در رک

رکمونت

دمای کارکرد

Max Operating Temperature : 45 °C, Min Operating Temperature : -5°C

ابعاد دستگاه
  • Depth : 23.8cm
  • Height : 4.44cm
  • Width : 26.9cm
وزن

1.86Kg

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960C-12PC-L”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.