سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S
سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S
سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S
سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S

دارای 48 پورت اترنت 10/100/1000 با قابلیت PoE

دارای 4 پورت SFP Uplink

دارای لایه عملکرد 3

دسته:
برند :

در انبار موجود نمی باشد

سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S

دارای 48 پورت اترنت 10/100/1000 با قابلیت PoE

دارای 4 پورت SFP Uplink

دارای لایه عملکرد 3

دسته:
برند :

تماس بگیرید

این مدل از سوئیچ‌ دارای طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های امنیتی برای حفاظت از اطلاعات مهم کسب و کار، محافظت از ورود افراد غیر مجاز به شبکه، حفظ حریم خصوصی و حفظ عملکرد بی وقفه می باشد.

مشخصات و اطلاعات سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S

سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S از جمله سوئیچ های سطح حرفه ای و با پیکربندی ثابت سری 3560 سیسکو می باشد که از دو استاندارد IEEE 802.3af و PoE در پیکربندی Fast Ethernet و گیگابیت اترنت پشتیبانی می کند.

سوئیچ سیسکو سری 3560 یک سوئیچ لایه 3 است و برای شبکه های LAN شرکت ها و شعبات اداره ها ایده آل می باشد. این مدل با ارائه سرعت 10/100/1000 و قابلیت PoE باعث افزایش بهره وری و حفظ سرمایه می شود در حالی که امکان استقرار برنامه های جدید مانند تلفن های IP (مانند ای پی فون سیسکو مدل CP-7911G)، دسترسی وایرلس، نظارت تصویری، سیستم های مدیریت ساختار و کیوسک های ویدئویی از راه دور را می دهد.

 

ویژگی های سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S:

  • 48 پورت اترنت 10/100/1000 با قابلیت PoE و 4 پورت گیگابیت اترنت مبتنی بر SFP
  • پیکر بندی ثابت 1RU، سوئیچ چند لایه
  • ارائه سرویس هوشمند در سطح حرفه ای به لبه (edge) شبکه
  • دارای استاندارد IEEE 802.3af و استاندارد PoE
  • مجموعه ویژگی های سیستم عامل IP Base

 

قابلیت های سوئیچ های سری C3560G سیسکو:

 

– گیگابیت اترنت (Gigabit Ethernet)

در شبکه های موجود یا جدید، امکان ارائه سرعت 1 گیگابیت یا 1000 مگابیت مقدور می باشد. در نتیجه افزایش سرعت موجب افزایش کارآیی شبکه نیز خواهد شد.

امروزه حجم تقاضای موجود بر روی شبکه‌ها توسط کاربران، روز به روز در حال افزایش است و همین موضوع باعث نیاز به پهنای باند بالاتر شده است. با سن سوئیچ (سن سوئیچ اچ پی24 پورت AM868B)، ارائه 1 گیگابیت پهنای باند، گره از مشکلات بسیاری را در شبکه باز خواهد کرد.

این دستگاه در شبکه های در حال کار یا جدید با سرعت‌های 1000Mbps یا یک گیگابیت اترنت، باعث کاهش گلوگاه ها (bottlenecks) و افزایش کارآیی می شود. امروزه کارمندان سازمان ها در شبکه تقاضای بیشتری برای اجرای چندگانه و برنامه های همزمان دارند. سوئیچ های سری 3560 سیسکو از جمله سوئیچ هایی است که برای هوشمند سازی شبکه در سرعت بیش از 100 مگابیت بر ثانیه بر روی کابل کشی Cat5e موجود است و امکان استفاده همزمان از PoE را برای استفاده از حداکثر بهره وری و سرمایه گذاری پشتیبانی می‌کند.

 

– هوشمندی شبکه (Intelligence in the Network)

شبکه های امروزی در حال توسعه، راه حل هایی برای ویژگی های جدید در لبه (edge) شبکه ارائه می دهند :

  • افزایش قدرت محاسبات desktop
  • معرفی اپلیکیشن هایی برای افزایش پهنای باند
  • گسترش داده های بسیار حساس در شبکه
  • حضور انواع مختلف دستگاه ها مانند تلفن های IP، اکسس پوینت های WLAN و دوربین های ویدئویی IP

این درخواست های جدید با برخی اپلیکیشن های کاربردی مهم برای دستیابی به منابع در حال رقابت هستند. در نتیجه، متخصصان و مدیران فناوری اطلاعات باید لبه (edge) شبکه را به عنوان یک بخش مهم برای مدیریت کارآمد ارسال اطلاعات و برنامه های کاربردی در نظر بگیرند.

از آنجایی که شرکت ها به شبکه ها به عنوان یک زیر ساخت برای کسب و کارهای خود تکیه می کنند، در نتیجه بسیار مهم است که از دسترسی بالا، امنیت، مقیاس پذیری و کنترل، بیشتر از هر زمان دیگری اطمینان حاصل کنند.

با اضافه کردن عملکرد هوشمند سیسکو برای دسترسی به شبکه محلی (LAN)، مشتریان می توانند با نصب خدمات هوشمند شبکه ای، به طور مداوم این نیازمندی ها را از دسکتاپ به هسته و از طریق WAN کنترل کنند.

سیستم های سیسکو با استفاده از سوئیچ های اترنت هوشمند سیسکو به شرکت ها کمک می کنند که از مزایای اضافه کردن خدمات هوشمند به شبکه های خود آگاه شوند.

استقرار قابلیت ها، زیرساخت های شبکه را برای تطبیق با نیازهای حیاتی مرتبط با زمان در دسترس قرار می دهد. مقیاس پذیری برای انطباق با رشد، امنیت لازم برای حفاظت از اطلاعات محرمانه و توانایی تمایز و کنترل جریان های ترافیکی برای بهبود عملیات شبکه، ضروری است.

 

– دسترسی و مقیاس پذیری (Availability and Scalability)

سوئیچ سیسکو سری 3560 مجهز به مجموعه ای از ویژگی های قدرتمند می باشد که اجازه مقیاس پذیری و دسترسی به شبکه را از طریق مسیریابی IP می دهد و همچنین یک مجموعه ی کامل از پیشرفت های پروتکل Spanning Tree، با هدف به حداکثر رساندن دسترسی در یک شبکه لایه 2 است.

سوئیچ سیسکو سری 3560 دارای عملکرد بالا و مسیریابی IP مبتنی بر سخت افزار است. معماری مسیریابی مبتنی بر ارسال سریع (Express Forwarding) سیسکو اجازه افزایش مقیاس پذیری، عملکرد و جستجوی بسیار سریع را فراهم می کند. همچنین از ثبات و مقیاس پذیری لازم برای پاسخگویی به نیازهای آینده اطمینان حاصل می کند. سوئیچ سیسکو سری 3560 مجهز به مسیریابی IP پویا، برای شبکه هایی که نیاز به پشتیبانی چندگانه دارند، می باشند.

پروتکل (PIM (Protocol Independent Multicast و پروتکل Internet Group Management Protocol) IGMP) با جستجو در سخت افزار سوئیچ های سری 3560 سیسکو، آن ها را برای محیط های چندبخشی متمرکز ایده آل می سازد.

پیاده سازی uplinkهای مسیریابی به هسته با حفاظت سریع از خرابی ها (failover) باعث افزایش دسترسی به شبکه می شود همچنین با پایان دادن به تمام نمونه های پروتکل Spanning Tree در سوئیچ جمع کننده(aggregator) باعث ساده سازی الگوریتم پروتکل Spanning Tree می شود.

اگر یکی از uplinkها خراب شود، با استفاده از uplink اضافی (redundant) می توان از یک پروتکل مسیریابی مقیاس پذیر مثل Open Shortest Path First ) OSPF) یا Enhanced Interior Gateway Routing Protocol) EIGRP) به جای استاندارد همگرایی پروتکل Spanning Tree استفاده کرد. این تغییر مسیر بسته، پس از یک خرابی لینک با استفاده از یک پروتکل مسیریابی، باعث خرابی سریعتر نسبت به راه حلی که از پیشرفت های spanning-tree لایه 2 استفاده می کند، می شود.

علاوه بر این، uplinkهای مسیریابی اجازه استفاده بهینه تر از پهنای باند را با استفاده از پیاده سازی مسیریابی با هزینه یکسان ((equal cost routing (ECR) روی uplink ها برای اجرای توازن بار (load balancing) می دهد.

Uplinkهای مسیریابی، بهره وری uplinkهای خارج از دسترس LAN را با محدود کردن جریان داده های پخش شده غیر ضروری در داخل شبکه (network backbone) بهینه سازی می کند.

سوئیچ های سری 3560 سیسکو همچنین صرفه جویی در پهنای باند را به عنوان سوئیچ سیم کشی (wiring-closet) در محیط های چند مرحله ای ارائه می دهد. با استفاده از Uplinkهای مسیریابی شده به هسته شبکه، نیاز به انتقال چندین جریان از همان multicast به سرورهای محتوایی upstream، دسترسی به سوئیچ های LAN را محدود می کند. به عنوان مثال، اگر سه کاربر به سه VLAN جداگانه اختصاص داده شده باشند و هر سه کاربر بخواهند  ABC multicast را مشاهده کنند، بنابراین سه جریان multicast ABC از روتر upstream به سوئیچ wiring- closet باید منتقل شود و فرض بر این است که سوئیچ wiring-closet توانایی Uplinkهای مسیر یابی شده را ندارد.

سوئیچ های سری 3560 سیسکو  با توسعه مسیریابی IP به هسته امکان ایجاد یک شبکه مقیاس پذیر و multicast-rich توسط کاربران را فراهم می کنند. مجوز IP Services سیسکو، با ارائه مسیریابی IPv6 که شامل پشتیبانی از  forwarding همزمان IPv4 و IPv6 می شود، پشتیبانی از پروتکل IPv6 که شامل OSPFv3 و EIGRPv6 می شود را ارائه می دهد. از مدیریت IPv6 و MLD Snooping در تمام سیستم عامل های سوئیچ های سری 3560 سیسکو پشتیبانی می شود.

پیشرفت های استاندارد پروتکل Spanning Tree مانند Per-VLAN Spanning Tree Plus (PVST+) ،Uplink Fast و PortFast، موجب حداکثر شدن uptime شبکه می شود. +PVST اجازه به اشتراک گذاری بار لایه 2 (Layer 2 load sharing) در لینک های اضافه را می دهد تا از ظرفیت اضافی در redundant استفاده کنند.

Uplink Fast ،PortFast و BackboneFast زمان همگرایی Spanning Tree Protocol را 30 تا 60 ثانیه کاهش می دهد. guard حلقه و گارد bridge-protocol-data-unit) BPDU) از ایجاد حلقه در پروتکل Spanning Tree جلوگیری می کند.

 

– امنیت بهبود یافته (Enhanced Security)

این مدل از سوئیچ‌  دارای طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های امنیتی می‌باشد. این قابلیت های حفاظتی شامل محافظت از اطلاعات مهم کسب و کار، محافظت از ورود افراد غیر مجاز به شبکه، حفظ حریم خصوصی و حفظ عملکرد بی وقفه می باشد.

  • Port Security

سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S با استفاده از قابلیت امنیتی، می‌تواند دسترسی به یک پورت را از طریق MAC محدود کند و همچنین می‌تواند همه‌ی دستگاه‌های متصل به پورت سوئیچ را محدود کند. این امنیت از سوئیچ در برابر حمله MAC flooding و همچنین کاهش خطرات ناشی از اکسس پوینت های وایرلس یا هاب‌های سرکش (Rogue Hub) محافظت می کند.

  • محافظت از DHCP

با استفاده از پروتکل پویا (Dynamic Protocol) می‌توان محافظت از تنظیمات میزبان (DHCP)، سوء استفاده از DHCP در مقابل پورت‌های غیرقابل اعتماد را انجام داد. علاوه بر این با اضافه شدن یک درخواست آدرس IP میزبان با شناسه‌ی پورت سوئیچ، توسط ردیاب اینترفیس DHCP، می‌توان امکان کنترل بر تعیین آدرس IP را فعال کرد .

  • MAC Address Notification

از این ویژگی سوئیچ برای توانایی نظارت بر شبکه و همچنین پیگیری کاربران با ارسال هشدار به یک ادمین شبکه، استفاده می‌شود. به طوری که مدیران شبکه می‌توانند بدانند که کاربران چه زمانی و از کجا وارد شبکه شده اند. ویژگی VLAN Private می‌تواند، پورت‌ها را بر روی یک سوئیچ جدا کند و تضمین کند که ترافیک به طور مستقیم از نقطه ورود به دستگاه از طریق یک مسیر مجازی حرکت می کند و نمی تواند به پورت دیگر هدایت ‌شود.

  • SSH ،Kerberos ،SNMP

نسخه 2 پروتکل Secure Shell) SSH)، پروتکل Kerberos و نسخه 3 پروتکل مدیریت ساده شبکه (SNMPv3) با رمزگذاری اطلاعات مدیریتی و مدیریت شبکه، از شبکه در برابر حملات دستکاری یا استراق سمع محافظت می کنند.

  • TACACS یا RADIUS

احراز هویت TACACS یا RADIUS امکان کنترل دسترسی متمرکز سوئیچ‌ها را فراهم می‌کند .همچنین دسترسی کاربران غیر مجاز را از تغییر تنظیمات محدود جلوگیری می کند و برای جایگزین کردن این حالت می‌توان یک پایگاه داده محلی و نام کاربری و رمز عبور را در خود سوئیچ پیکربندی کرد. برای این پیکربندی در سوئیچ کنسول می‌توان 15 سطح مجوز و رابط مدیریت مبتنی بر وب 2 سطح را برای ارائه‌ی سطوح مختلف به مدیران داد.

  • IBNS

در سوئیچ سیسکو سرویس‌های شبکه‌ای مبتنی بر هویت سیسکو (IBNS) امکاناتی مانند تأیید هویت، کنترل دسترسی و مدیریت سیاست امنیتی را برای امنیت شبکه و منابع فراهم می‌کند. IBNS سیسکو در سوئیچ های سری Cisco Catalyst 3560 از دسترسی غیرمجاز جلوگیری می‌کند و این اطمینان را به ادمین شبکه می دهد که کاربران فقط دسترسی‌های تعیین شده خود را دریافت می‌کنند. این قابلیت به صورت پویا سطوح دسترسی شبکه را مدیریت می کند.

  • ACS

سرور کنترل دسترسی سیسکو (ACS) با استفاده از استاندارد 802.1x، قابلیت اختصاص یک VLAN یا یک ACL به کاربران را دارا می باشد (با صرف نظر از محلی که به شبکه متصل می‌شوند). این قابلیت به بخش‌های فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا سیاست‌های امنیتی قوی را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی کاربران و با کمترین سربار (بار تحمیلی) اداری فعال کنند.

برای محافظت در برابر حملات انکار سرویس (Denial-of-service) و دیگر حملات، ACL ها می توانند برای محدود کردن دسترسی به بخش‌های حساس شبکه با انحلال بسته ها بر اساس MAC آدرس منبع و مقصد، آدرس IP یا پورت TCP / UDP استفاده شوند. جستجوی ACL در سخت افزار انجام می شود، بنابراین عملکرد حمل و نقل در هنگام اجرای امنیت ACL آسیب پذیر نیست.

 

نگاهی به پنل جلویی سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S:

  1. فضای LED
  2. دکمه Mode
  3. 48 پورت اترنت 10/100/1000 با قابلیت PoE
  4. 4 پورت SFP Uplink

 

نگاهی به پنل پشتی سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S:

 

  1. پورت کنسول
  2. محفظه فن
  3. کانکتور RPS
  4. کانکتور AC Power

 

مشخصات فنی سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S:

 

 Specifications
FixedType
Ethernet (10/100/1000 Ethernet PortsBaseT) Topology
Gigabit Ethernet (SFP)
10/100/1000 48Ethernet Ports PoE portsMaximum Port density
4SFP portsUplinks
-Modular/Expansion Slots
Layer 2 Switching (basic connectivity), Layer 2 Switching (intelligent services), Layer 3 Switching, Voice EnabledArchitecture
Fixed, Rack Mountable, Standalone/ClusteringForm Factor
1.73x 17.5 x 16.1 inDimensions
128MBDRAM
Features
-Specialized Service Modules
Security
YesDHCP Snooping
YesDynamic ARP Inspection
YesIP Source Guard
-RP Rate Limiters
-TCP Intercept
Yes802.1x
YesPort Security
YesDynamic VLANs
YesPrivate VLANs
YesPrivate VLAN Edge
YesSecure Shell
YesSNMPv3
-Unicast RPF
YesACLs (L2-L4)
YesKerberos
Yes+TACACS
YesRADIUS
High Availability/Resilliency
External Redundant Power SupplyHardware Redundancy
PVST, Broadcast Suppression, Unicast Suppression, Mulitcast Suppression, Spanning Tree, Portfast, Uplink Fast, Backbone Fast, 802.1s, 802.1w, HSRPHigh Availability/Resilliency
Management
SPAN, RSPAN, CiscoView, Cisco Discover Protocol (CDP), Virtual Trunking Protocol (VTP), Telnet Client, BOOTP, TFTP, CiscoWorks, CWSI, RMON, SNMP, Clustering, Web-Based ManagementManagement features
Scalability
-WAN Interface Support
38.7MppsThroughput
32GbpsBackplane Capacity
4k, 1024Number of VLANs
-QOS/VoiceMulticast/Multimedia
YesVoice Services
-IPv6 Support
-WRR
-QoS - Policing
YesQoS - Scheduling
Yes802.1p
Yes802.1Q
-ISL
YesCGMP
YesDSCP
YesL2 -L4 QOS ACLs
-PIM
YesDMRP
YesIGMP
YesIGMP Snooping
YesQOS - Multiqueues
YesQOS - Marking Classification
-QPM
YesPower over Ethernet
-Multilayer QOS/Security
YesLayer 2
YesLayer 3
-Layer 4
-+Layer 4

 

محصولات پیشنهادی مستر شبکه:

قیمت سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560-48PS-S

خرید سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-24TS-S 

ادامه مطلب
برند

Cisco

مدل محصول

WS-C3560G-48PS-S

لایه عملکرد

لایه 3

نوع پورت

1Gbps, Ethernet, PoE

تعداد پورت

48Port

تعداد پورت POE

48 پورت

نوع Uplinks

SFP

تعداد Uplinks

4Port

ظرفیت سوئیچ

32Gbps

نرخ ارسال پکتهای دیتا

38.7Mpps

حافظه رم

128MB

حافظه فلش

32MB

پورت کنسول

RJ45

توان دستگاه

130W

توان مصرفی

534W

توان POE

370W

استاندارد ها

1000BASE-CWDM SFP 1470 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1490 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1510 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1530 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1550 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1570 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1590 nm, 1000BASE-CWDM SFP 1610 nm, 1000BASE-LX/LH, 1000BASE-SX, 1000BASE-X (SFP), 1000BASE-ZX, IEEE 802.3x full duplex on 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASET ports, IEEE 802.3z 1000BASE-X, RMON I and II standards, SNMP v1, v2c, and v3, IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol, IEEE 802.1p CoS Prioritization, IEEE 802.1Q VLAN, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3 10BASE-T specification, IEEE 802.3ab 1000BASE-T specification, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u 100BASE-TX specification

وضعیت دستگاه

Refurbished-original

گارانتی

گارانتی 1 ساله مسترشبکه

قابلیت نصب در رک

رکمونت

دمای کارکرد

Max Operating Temperature : 45 °C, Min Operating Temperature : 0°C

ابعاد دستگاه
  • Depth : 40.9cm
  • Height : 4.4cm
  • Width : 44.5cm
وزن

7kg

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سوئیچ سیسکو مدل WS-C3560G-48PS-S”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.