آنچه در این مقاله می خوانید:

FortiXDR چیست و چه کاربردی دارد

FortiXDR چیست

برقراری امنیت در سراسر شبکه و ایجاد ایمنی لازم در هنگام ارسال و دریافت پیام و اطلاعات، از اصلی ترین و مهم ترین مسائلی است که امروزه اکثر پلتفرم ها در حال بررسی و ارتقای آن هستند. از سوی دیگر حملاتی از قبیل هک شدن اطلاعات، حملات سایبری و … به شدت رو به افزایش و توسعه می باشند.

شرکت های تولید کننده تجهیزات شبکه، برای بالا بردن سطح ایمنی پلتفرم ها و ایجاد محیط امن در سراسر شبکه تمام تلاش خود را می کنند تا با استفاده از فناوری های جدید این امر را ممکن سازند. کمپانی فورتی نت برای ارتقای امنیت در محصولات خود (فایروال) از فناوری FortiXDR استفاده کرده است. که در مقاله FortiXDR چیست قصد داریم به بررسی این فناوری بپردازیم؛

 

FortiXDR چیست و چه کاربردی دارد:

فناوری FortiXDR تهدیدات پیشرفته را تشخیص می دهد و قابلیت ارائه پاسخ خودکار به این حملات را دارد و با تشخیص، مدیریت، کنترل و یا اصلاح آن ها به صورت خودکار با تهدیدات مقابله می کند. این امر شبکه شما را قادر می سازد تا سازمانی ایمن و هم سو با تهدیدات در حال پیشرفت، در اختیار داشته باشید.

بخشی از این پلتفرم، یک راه حل مبتنی بر هوش مصنوعی و Multi-data-lake است که با تشخیص حوادث امنیتی با استفاده از انواع ابزارهای امنیتی (شخص ثالث یا Third party) یکپارچه سازی را انجام می دهد. برخی از این یکپارچه سازی ها شامل: امنیت ایمیل، NFGW، NDR، IAM و امنیت فضای ابری است.

مهاجمان و تهدید ها با استفاده از ابزار پیشرفته و هوشمند به edge هایی که آسیب پذیر تر هستند هجوم می برند و امنیت شبکه را مورد هدف قرار می دهند. در این میان راه حل XDR با کمک هوش مصنوعی و فناوری های به روز وارد عمل شده و سرعت پاسخ دهی در مقابل تهدیدات را بهبود می بخشند.

این فناوری (FortiXDR) در پلتفرم Security fabric محصولات شرکت فورتی نت اعمال شده است که کمک می کند تا تهدیدات به طور کامل شناسایی شده و بتوانند در مقابل هر گونه تهدیدی ایستادگی کنند و به عبارتی دست بالای دست باشند.

نزدیک به دو سوم سازمان ها از ابزارهایی تشکیل شده که کار تشخیص و پاسخ گویی تهدیدات را بر عهده دارند، بنابراین بخشی از گزارشات آن ها مربوط به شناسایی تهدیدات، مبارزه و پاسخ گویی به آنهاست. حدودا 23 درصد به طور حرفه ای بر روی XDR کار می کنند و 70 درصد منتظر هستند تا منابع لازم همچون بودجه جهت سرمایه گذاری در XDR فراهم گردد. کمپانی فورتی نت به دلیل ارائه XDR در پلتفرم خود از محبوبیت خوبی برخوردار است.

یکی از ویژگی های فناوری FortiXDR داشتن دید تلفیقی است، این بدین منظور است که بر اساس فضای ابری FortiEDR به وجود آمده و رویدادهای فورتی نت و بخش های امنیتی Third party را بدون تکرار multi-data-lake مرتبط می سازد و به طور خودکار بررسی می کند که می تواند طیف گسترده ای از اقدامات پاسخ (مقابله در برابر حملات)  را در راه حل های ابتدایی آغاز سازد.

این موضوع رویدادهای امنیتی را در سراسر اکو سیستم به طور متوسط 77% یا بیشتر کاهش می دهد و میانگین زمان شناسایی و تعمیر را به شدت کاهش داده و به حداقل می رساند. بهتر است بدانید نتایج حاصل از فعالیت های FortiXDR به وسیله تجزیه و تحلیل، هوش تهدید، هوش مصنوعی و اتوماسیون از انتها به انتها ارائه می شود.

FortiXDR چیست

ویژگی ها و مزایای FortiXDR:

 • دارای حجم کم است: حداقل استفاده از منابع سیستم و تأثیر را با قابلیت های عملیاتی عالی ارائه می دهد.
 • پاسخ خودکار به تهدید: اقدامات اصلاحی از پیش پیکربندی شده به صورت خودکار را در سراسر Fortinet و محصولات امنیتی Third party اجرا می کند.
 • مقرون به صرفه بودن: راه حل multi-data-lake نیازی به تکرار ندارد و همچنین قیمت گذاری برای همه پاسخگویی ها یکنواخت است.
 • پاسخ به حملات یا راه حل های برتر: شامل مجموعه غنی و رایگان API برای ادغام آسان با Fortinet و راه حل های شخص ثالث است.
 • ارائه خدمات مدیریت شده: گزینه مدیریت شده خدمات را بدون هیچگونه تاخیر و مشکل ارائه میدهد.
 • زمان تشخیص و پاسخ دهی را کم میکند: با درک مستقیمی که از بخش های مختلف یک سازمان دارد، می تواند به راحتی تهدید ها را شناسایی و طبقه بندی حملات را شامل شود و این موضوع سبب می گردد که حملات سایبری هرچقدر وسیع باشند، تاثیر آن ها را کم می کند و سازمان ها را قادر می سازد تا در مقابل حملاتی همچون DDOS، phishing، بدافزارها و .. مقاوم و ایمن باشند.
 • راه حل مناسب بر مبنای ظرفیت سازمان ارائه می دهد: این فناوری با شناخت کامل از سازمان ها بهترین راه حل را در هر ابعادی ارائه می دهد.

 


 

بیشتر بخوانید: تفاوت فایروال سری E و فایروال سری D

 


 

موارد استفاده از FortiXDR:

 • محافظت از نقطه پایانی پیشرفته:

FortiXDR توسعه یافته پلتفرم FortiEDR است که همان قابلیت‌های حفاظت و شناسایی و انتشار را ارائه می‌دهد.

 • تشخیص حمله در سطح پارچه:

FortiXDR با تجزیه و تحلیل و همبستگی داده‌های کل Security Fabric، فعالیت‌های مهاجم را شناسایی می‌کند.

 • همگرایی امنیت IT/OT:

ویژگی‌های امنیتی OT Endpoint FortiXDR، به تجزیه و تحلیل Fabric-wide و محافظت و شناسایی از حملات OT کمک می‌کند.

 • ارتباطات خودکار:

FortiXDR را می توان تنظیم کرد تا اطلاعات را بایگانی کند، ایمیل بزند، یا یک پیام فوری برای طبقه بندی های خاص ارسال کند.

 • تجزیه و تحلیل و بررسی:

FortiXDR داده ها را در سراسر شبکه برای تحقیقات جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند.

 

FortiXDR چیست

 


 

بیشتر بخوانید: پروتکل X-Forwarded-For چیست

 


 

فناوری FortiXDR چه مشکلاتی را برطرف می سازد:

بسیاری از محصولات امنیتی که در سازمان ها و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرند شامل حجم زیادی از داده ها و اطلاعات می شوند که بخشی از این داده ها، اطلاعات مهم و ضروری شرکت است که باید سکرت بماند، از این رو سازمان ها در تلاش هستند تا بتوانند در مقابل حمله های سایبری مقابله کنند تا داده هایشان از دسترس خارج نشوند. از این رو شرکت ها و سازمان ها در حال تصمیم گیری هستند تا محصولات امنیتی را ادغام کنند و یا تمرکز نیروهای خود را در بخش امنیتی بیشتر سازند.

بیشتر شرکت ها و سازمان ها دنبال این هستند که راه حل های ادغام شده با XDR را وارد کار کنند و تعداد نیروی انسانی را کاهش دهند و تمرکز بیشتر در تامین امنیت اطلاعات خود را بر پایه فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین قرار دهند. اگرچه فناوری XDR می تواند بسیاری از این مشکلات پیچیده را حل کند اما ری اکشن های امنیتی نیاز به دریافت هشدار دارند تا بتوانند متمرکز شوند به همین علت به نیروی انسانی در تیم امنیتی نیاز دارند.

از این رو تیم های امنیتی به راه حل XDR نیاز دارند که همه مراحل امنیتی همچون شناسایی، اصلاح یا تعمیر و در پایان مقابله و حذف تهدیدات را انجام دهند. فورتی نت XDR با استفاده از فناوری machine learning موتور هوشمند کنترل جریان های در حال اجرا را به طور پیوسته توسعه می دهد و از آن ها در تحقیقات FortiGaurd استفاده می کند. فناوری FortiXDR با ارائه بهترین راه حل های ممکن به صورت خودکار و با سرعت زیاد، موجب رسیدگی و اصلاح حوادث غیرقابل کنترل می گردد.

 

شما میتوانید از مسترشبکه بزرگترین فروشگاه اینترنتی انواع فایروال را به همراه گارانتی خریداری نمایید.

دیدگاهی در مورد “FortiXDR چیست و چه کاربردی دارد

 1. ALI گفت:

  سلام تشکر از توضیحات کامل تون
  یه سوال به نظر شما خرید دستگاه FORTINET برای چه سطح از دسترسی مناسبه؟

  1. عاطفه عظیمی گفت:

   قبل از خرید دستگاه FortiNet، با یک متخصص شبکه مشورت کنید تا به شما کمک کند بهترین دستگاه را برای نیازهای خاص خود انتخاب کنید. لطفا با شماره تلفن 91303400-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین محصولات

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
مقایسه
0 موارد محصول
فهرست

به اطلاع می رساند به دلیل برخی تغییرات زیرساختی مخابرات تا اطلاع ثانوی جهت ارتباط با واحد فروش با شماره 91303400-021 تماس بگیرید.

با تشکر

مسترشبکه
مسترشبکه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 الی 18:00 پاسخگوی شما هستیم.

شماره تماس: 62913-021 

پاسخگوی سوالات شما هستیم:

jamshidi
javadi
mohammadi
ali-300x300

ارسال لیست و استعلام قیمت برای شرکت ها و همکاران محترم: