معرفی قابلیت StackPower سیسکو

قابلیت StackPower سیسکو

استفاده کارآمد از پاور با فناوری Cisco StackPower

قابلیت StackPower سیسکو یک ویژگی جدید است که تمام توان موجود در یک stack از سوئیچ های سیسکو را جمع کرده و آن را به عنوان یک منبع تغذیه مشترک برای کل stack ها مدیریت می کند. Cisco StackPower به مشتریان این امکان را می دهد تا کنترل بیشتری بر میزان مصرف انرژی خود داشته باشند.

 این فرآیند یکی از ویژگی های اصلی معرفی شده در سوئیچ های سیسکو سری 3750X می باشد.

 

 

 

مزایا و ویژگی های Cisco StackPower:

فواید قابلیت StackPower سیسکو کاملا محسوس و قابل مشاهده هستند:

 • موقعیت فیزیکی پاور ذخیره را بر یک stack از سوئیچ ها خلاصه می کند و امکان استفاده بهتر از ظرفیت توان موجود را فراهم می آورد .
 • بهره وری منابع انرژی را به حداکثر رسانده و به طور قابل توجهی هدر رفت منبع تغذیه را با گذشت زمان کاهش می دهند.
 • پاور مورد نیاز PoE+ را برای هر پورت موجود در stack تأمین یا تکمیل می کند.
 • دارای زیرساخت مقیاس پذیر PoE+ می باشد.
 • مشابه فن آوری Cisco StackWise به اندازه ای که نیاز است شما را ملزم به پرداخت هزینه می کند، نه بیشتر.
 • از طریق (eXpandable Power System (XPS، قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و راندمان مناسبی تا 9 سوئیچ را ارائه می دهد.
 • پاور اضافه ((redundant power system (RPS) را بدون نیاز به دانلود یا نصب هیچ ابزاری (“zero-footprint”) ارائه می دهد.
 • هنگامی که ظرفیت اضافی در سیستم موجود باشد، دستگاه های پاور را خاموش می کند.
 • به دلیل بهبود کارآیی، فاصله بین خرابی ها را بیشتر می کند.
 • هنگامی که پاور موجود به مقداری پایین تر از سطح توان اختصاصی می رسد، Cisco StackPower از مکانیزم intelligent load shed استفاده می کند تا تصمیم بگیرد که کدام دستگاه ها را خاموش کند.
 • هنگامی که تمام قدرت موجود در مجموعه پاور از قبل اختصاص یافته شده باشد، یک سوئیچ نمی تواند توسط Cisco IOS Software بوت شود. اما این سوئیچ تا زمانی که پاور بیشتری برای بوت سازی دریافت کند، همچنان در StackPower به مشارکت خود ادامه می دهد.

 

مرور کلی بر فناوری Cisco StackPower:

جنبه اصلی قابلیت StackPower سیسکو نحوه عرضه و توزیع برق به Stack سوئیچ ها می باشد.

یک سوئیچ برای قرار گرفتن در سطوح مختلف ولتاژ، به پاور با ولتاژهای 5 ولت DC و 48 ولت DC نیاز دارد و یک منبع تغذیه سنتی این ولتاژها را تأمین می کند. این ملزومات باعث پیچیده تر شدن منبع تغذیه می شوند که این پیچیدگی بر کارآیی نیز تاثیر می گذارد.

فناوری Cisco StackPower به معنای یک رویکرد جدید در زمینه طراحی منبع تغذیه و توزیع برق در سوئیچ است، که تأثیرات آن در Stack سوئیچ ها بسیار قابل توجه می باشد. 

سوئیچ های سری Cisco Catalyst 3750-X و 3560-X برای منبع تغذیه هایی که تولید کننده ولتاژ برق واحد هستند، طراحی شده اند. این روش موجب ساده تر شدن طراحی منبع تغذیه و در نتیجه منجر به ذخیره نیرو، از منبع تغذیه در یک سوئیچ منفرد می شود. فناوری Cisco StackPower پاوری با بار مشترک تولید می کند که متشکل از همه سوئیچ های موجود در power stack است. این قابلیت مدیریت قدرت، به عنوان یک منبع مشترک، منحصر به یک stack از سوئیچ ها است که می تواند به عنوان یک واحد عمل کند. بنابراین فناوری StackPower فقط در سوئیچ های Catalyst 3750-X موجود است.

توجه داشته باشید که تمام قدرت موجود در مجموعه power stack در یک واحد بزرگ قدرت قرار می گیرد و یک مجموعه بزرگ از پاور ارائه می دهد. پاور اضافه در power stack امکاناتی مانند Zero-Footprint RPS و افزونگی1+N به جای افزونگی کلاسیک 1:N را با RPS های اختصاصی خارجی ارائه می دهد. 

 

عملیات StackPower:

سوئیچ های موجود در power stack برای شناسایی مقدار پاور موجود در stack (بودجه پاور)، اولویت بندی و شروع به بوت سازی Cisco IOS Software بر تمام سوئیچ ها با توجه به بودجه پاور موجود در stack، یکدیگر را شناسایی و برای یکدیگر پیام ارسال می کنند.

مراحل بوت شدن به ترتیب زیر می باشد:

ـ سوئیچ ها در یک حلقه توپولوژی به هم وصل می شوند و قدرت اعمال می شود.

ـ همه سوئیچ ها زیرساخت Stack Power خود را راه اندازی می کنند (50W each, 42W in initial IOS release 12.2(53)SE2).

ـ سوئیچ های موجود در Stack Power ، discovery packets و پیام های اطلاعاتی را در مورد منابع قدرت و اولویت ها تبادل می کنند.

ـ کل بودجه موجود در Stack Power مشخص می شود.

ـ در صورتی که به صورت ناگهانی عضو جدیدی به Stack اضافه شود، Stack Power ، 30 وات برق ذخیره می کند.این مقدار برق در هر Stack ذخیره می شود ، نه در هر سوئیچ(مگر اینکه فقط یک سوئیچ در Stack موجود باشد).

ـ بودجه ها بر اساس بودجه کل پاور ، الزامات مصرف نیرو و اولویت های سوئیچ توزیع می شود.

ـ سوئیچ هایی که سهم نیروی خود را دریافت می کنند شروع به بوت سازی نرم افزار Cisco IOS Software می کنند.

ـ سوییچ هایی که نیرویی دریافت نکرده اند تا زمان اضافه شدن توان بیشتر به بودجه برق ، بدون بوت سازی در Stack Power باقی می مانند. 

در انتها Cisco StackPower یک فناوری جدید است که امکان استفاده انعطاف پذیر و کارآمد از منابع انرژی را در یک Stack از سوئیچ ها فراهم می کند. چنین هماهنگی در قابلیت ها ، منابع و ویژگی های سخت افزاری ما را ملزم می کند تا برای اطمینان از استفاده صحیح و بهتر از این فناوری از یک سری اقدامات مشخص پیروی کنیم.

 

تکنولوژی EnergyWise سیسکو چیست؟

برگشت به بالا