آنچه در این مقاله می خوانید:

سیستم عامل FortiOS چیست

سیستم عامل FortiOS

شما با داشتن یک سیستم عامل قوی، می توانید همه قابلیت ها و توانایی های Networking را در همه قسمت های دستگاه های Fortinet تحت کنترل خود در آورید. به این صورت که امنیت را بالا برده و دید خود را نسبت به آن افزایش دهید، از طرف دیگر با بهره گیری از نسل جدید راهکارهای فایروال می توانید هزینه عملیاتی شبکه خود را کاهش دهید. با استفاده از سیستم عامل Fortinet شما میتوانید تسلط و کنترل  کامل نسبت به دستگاه های فورتی نت داشته باشید.

از طرفی سرویس ها و شبکه ها به علت تغییرات زیاد، نیازمند برقراری امنیت و تامین آن هستند ولی بیشتر تامین کنندگان امنیت، به جای ارائه راهکارهای کارآمد و مناسب تنها به بخش محدودی تمرکز دارند. به همین علت با توجه به تغییرات پیچیده امروزی پاسخگوی مناسبی برای سازمان های بزرگ نیستند. اما این مشکل توسط Security Fabric که اساس و پایه سیستم عامل FoertiOS است، برطرف گردیده است.

 

سیستم عامل FortiOS چیست:

FortiOS توسط شرکت مشهور فورتی نت تولید شده که بر اساس و پایه Fortinet Security Fabric است. این ویژگی به سازمان ها این امکان را می دهد تا بتوانند شبکه ای امن به کمک این سیستم عامل خودکار، ایجاد کنند.  این سیستم عامل برای ادغام بسیاری از فناوری ها و استفاده در سیاست و چارچوب مدیریتی ساده و واحد، طراحی شده است.

جدیدترین نسخه سیستم عامل امنیتی فورتی نت، FortiOS 7.0 است که توانایی Fortinet Security Fabric را برای برقراری امنیت پایدار در سراسر شبکه، نقاط پایانی و ابرها با فناوری SASE و ZTNA گسترش می دهد. این سیستم عامل حملات را مدیریت می کند و باعث کاهش و یا جلوگیری از آنها می گردد.

در آخرین نسخه این سیستم عامل تعدادی قابلیت، ویژگی، تغییراتی در پنل و برطرف کردن باگ ها ایجاد شده است. FortiOS اکو سیستمی است که عمدتا با فایروال های FortiGate برای محافظت و محدود کردن سطح تهدیدات از آن استفاده می شود.

FortiOS یک رابط کاربری مشترک بدون توجه به آرایش دستگاه ارائه می کند و ویژگی هایی مانند: اتوماسیون، هماهنگ سازی، شبکه و خط مشی امنیتی را تحت یک رابط کاربری واحد و مشترک یکپارچه می دهد. FortiOS از طریق API خود یک چارچوب امنیتی مشترک برای همه راه حل های FortiNet و دستگاه های Third Party به شما ارائه می دهد.

سیستم عامل FortiOS

سیستم عامل FortiOS دید و کنترل شما را گسترش می دهد، اسقرار و اجرای مداوم سیاست های امنیتی را تضمین می کند و مدیریت متمرکز را در کل شبکه توزیع شده ممکن می سازد. همچنین به سازمان ها اجازه می دهد تا کسب و کار خود را بدون به خطر انداختن عملکرد، محافظت و اداره کنند.

سیستم عامل FortiOS از مقیاس پذیری یکپارچه پشتیبانی می کند و نوآوری را ساده می سازد. همچنین یک وضعیت امنیتی پایدار و پویا به کاربران و دستگاه ها ارائه می دهد تا برنامه هایی که در آن مستقر هستند، در هر نقطه از جهان که هستند بتوانند دسترسی ایمن داشته باشند و به طور خودکار آن را ارزیابی و تنظیم کنند تا با خطر مواجه نشوند.

قابلیت های جدید پیشگیری از تهدید، اتوماسیون و پاسخ به موقع در سرتاسر Security Fabric به تیم های امنیتی کمک می کند تا عملیات امنیتی را بهینه کنند و زمان حل را تسریع بخشند. ما در مقابلِ پیچیده ترین و سریع ترین حملات از جمله حملات AI، باج افزارهای هدفمند و تهدیدات پایدار پیشرفته APT از شبکه دفاع کنیم.

این پیشرفت ها شامل اطلاعات تهدید مبتنی بر هوش مصنوعی، امنیت نقطه پایانی، اتوماسیون SOC، هویت، دسترسی و امنیت برنامه ها می شود. تیم های IT و امنیتی می توانند از قابلیت های جدید به عنوان بخشی از Fortinet Security Fabric برای OT استفاده کنند.

تیم ها اکنون می توانند رویدادهای امنیتی را با مدل Purdue مرتبط کرده و نقشه برداری کنند، تا از طریق داشبورد شبکه های فناوری عملیاتی یا OT که با MITER ATTACK برای ICS تراز شده است، قابلیت مشاهده بدون معطلی را دریافت کنند و از تجزیه و تحلیل تهدید خاص برای اصلاح سریع تهدید، استفاده کنند.

 

آخرین نسخه سیستم عامل FortiOS چیست و چه کاربردی دارد:

سیستم عامل FortiOS

یکی از مشکلاتی که Egde شبکه با آن مواجه است، عدم همکاری فناوری ها برای برقراری امکانات و سرویس ها است. که یک کابرده بودن می تواند سازمان را از پا در آورد و از گسترش شبکه سازمان و همراه شدن با کسب و کارهای جدید جلوگیری کند.

مثلا برای اجرای یک راهکار، آنها مجبورند تا کلاینت، احراز هویت، امنیت و .. که هرکدام توسط تامین کنندگانِ متفاوت تهیه می شود را تهیه کنند و همین موضوع سبب پیکربندی و مدیریت با کنسول های متفاوت می گردد از طرفی استقرار این راهکار برای همه تامین کنندگان ممکن نیست.

FortiOS 7.0 پرکاربردترین و بهترین سیستم عامل امنیتی در جهان است، که دارای 300 قابلیت بوده و security Fabric را به طور گسترده گسترش می دهد. این گسترشِ بستر موجب ایجاد سطح پایداری از امنیت شده و آن را برای تمامی لبه های شبکه، لبه ابری و OT ارائه میدهد. مهم تر از آن حفظ تعهد ارائه بستر جامع و یکپارچه امنیت سایبری فورتی نت و محافظت از شبکه ها، اندپوینت ها و زیرساخت های ابری است.

 


 

بیشتر بخوانید: انواع سرویس های ابری و تفاوت آن ها

 


 

ویژگی های سیستم عامل FortiOS 7.0:

سیستم عامل FortiOS

 • دسترسی Zero-Trust به ZTNA: این ویژگی موجب می گردد به راحتی به ZTNA دسترسی پیدا کنید و منابع خاص در شبکه تنها با دسترسی های تائید شده و معتبر امکان پذیر می گردد و امکان دسترسی را از طریق نوع دستگاه، کاربر و .. ممکن می سازد. قابلیت ZTNA برای شما امکان دسترسی از راه دور و ایمن تر را فراهم می کند و جایگزین VPN های قدیمی است.

 

 • سرویس لبه دسترسی ایمن SASE ابری: فورتی نت از مدل ابری یعنی SASE در سیستم عامل FortiOS 7.0 استفاده کرده است. این مدل کمک می کند تا امنیت سازمان در ضعیف ترین حلقه نیز تقویت شود و اهمیتی نمی دهد که کاربران درون سازمان باشند، دور کار باشند و … به صورت کاملا پایدار از آن ها محافظت می کند و حتی برای کاربرانی که شعبه های ساده و کوچک را به سازمان بزرگ ترجیح می دهند، با این مدل از لبه نازک Thin edge نیز پشتیبانی می شوند.

 

 • SD-WAN خودترمیم: در این نسخه FortiOS بسیار انعطاف پذیرتر است و با کمک راهکار Secure SD-WAN تجربه استفاده از سرویس های پایدار را فراهم می آورد. همچنین قابلیت های مانیتورینگ و دامنه عملکرد آن را برای کاربران گسترش می دهد.

 

 • اتصال شبکه 5G: با ارائه این قابلیت در نسخه 7.0 امکان اتصال را با نوآوری 5G و LTE گسترش داده است و همچنین موجب بهبود عملکرد شبکه وایرلس گردیده است. این قابلیت به سازمان ها این امکان را می دهد تا بتوانند ایمن، مقیاس پذیر با دسترسی بالا متصل شوند.

 

 • امنیت منعطف و تطبیق پذیر ابری: سازمان ها در محیط های چند ابری برای برقراری امنیت، مدیریت بهتر، اجرای سیاست ها و مواردی از این قبیل، با مشکلات و چالش هایی مواجه هستند. در نسخه جدید FortiOS بسیاری از این مسائل برطرف گردیده است زیرا محصولات فورتی نت می توانند عملکرد بهتر و بهینه تری در سراسر فضای چند ابری داشته باشند، مدیریت مرکزی برای ابرهای هیبریدی ارتقا بخشیده می شود و مقیاس دهی خودکار صورت می پذیرد.

 

 • تقویت مراکز عملیات امنیت و عملیات شبکه: FortiOS 7.0 موجب افزایش بهره وری در محیط های NOC و SOC می گردد و خدمات جدیدی به کاربران عرضه می کند. از جمله خدماتی که این قابلیت در اختیار کاربران قرار می دهد FortiManager ،FortiAnalyze و همچنین اخرین نسخه FortiSOAR است. با کاهش پیچیدگی های عملیاتی توانایی مدیریت واحد نیز ساده تر می گردد.

 

 • اطلاعات تهدید آزمایشگاه های FortiGuard: قابلیت های پیشرفته ای برای محتوا، کاربر، دستگاه ها، دسترسی به وب و همچنین محافظت از اپلیکیشن ها در این ویژگی تعریف شده است. این نسخه از سیستم عامل برای اولین بار در امنیت و فیلترینگ ویدئو ارائه شده است که موجب ایجاد حفاظتی بیشتر و دقیق تر برای سازمان و کاربر می گردد. امروزه به دلیل افزایش کار در منزل، این ویژگی بسیار به شما کمک خواهد کرد تا حفاظتی بیشتر بر روی فعالیت خود داشته باشید.

 

ویژگی های سیستم عامل 6.4.0 FortiOS:

سیستم عامل FortiOS

این سیستم عامل درنسخه 6.4.0 دارای 4 دسته است، دسته شبکه امنیت محور، دسترسی شبکه Zero-trust، عملیات امنیتی AI محور و پلتفرم مدیریت یکپارچه. هر کدام از دسته ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در ادامه به توضیح درباره هر یک از آن ها می پردازیم؛

-شبکه امنیت محور:

 • Log buffer روی Fortigates با یک دیسک SSL
 • بهبود لاگینگ Proxyd SSL و WAD
 • پشتیبانی SSL mirroring در Proxy mode
 • تشخیص اپلیکیشن مبتنی بر SSL دور، ترافیک رمزنگاری شده در یک توپولوژی ساندویچی
 • امکان ایجاد ISDB object با استفاده از اطلاعات محلی
 • غلبه اجباری بر HA برای آزمایش
 • استفاده آنتی ویروس از Extended DB به طور پیش فرض
 • بهبود لاگینگ SD-WAN برای شناسایی اپلیکیشن های منطبق

-دسترسی شبکه Zero-trust:

 • سرویس تشخیص IoT
 • پشتیبانی از سیاست های NAC در پورت های سوئیچ
 • اضافه شدن قابلیتی در FortiSwitch برای جستجوی دستگاه در سرویس FortiGuard
 • شناسایی دستگاه صدای FortiSwitch

-عملیات امنیتی AI محور:

 • جلوگیری از Fishing اعتباری
 • ISDB گسترش یافته برای در برگرفتن لیست مک آدرس های شناخته شده
 • تطبیق GeoIP توسط مکان های فیزیکی و ثبت شده

-پلتفرم مدیریت یکپارچه:

در این سیستم عامل، اتوماسیونی به منوی خودکارسازی اضافه شده است. این اتوماسیون شامل تریگر قرنطینه وب هوک ورودی برای تماس های API به FortiGate می شود. از طرفی اعلان های از پیش تعیین شده انقضای مجوز را جایگزین هشدار انقضای لایسنس می کند.

 • تسهیل اتصال پیکربندی
 • اضافه کردن tooltip چندمنظوره جهت یکپارچه سازی اتصالات
 • ادغام مدیریت با استفاده از SAML SSO
 • آسان سازی نصب و راه اندازی FortiClient EMS

 


 

بیشتر بخوانید: نصب و راه اندازی فایروال فورتیگیت Fortinet

 


 

چگونه مشکلات سازمان و تجاری خود را با سیستم عامل FortiOS برطرف کنیم:

کاربران سیستم عامل FortiOS، آن را راه حلی موثر برای محافظت از شبکه و زیر ساخت فناوری اطلاعات خود در برابر تهدیدات و حملات دانسته اند. با سیستم عامل FortiOS، کاربران می توانند کنترل کاملی بر همه برنامه ها و سیستم ها داشته باشند و به آن ها اجازه دهند تا ترافیک ورودی و خروجی را به طور موثر مدیریت کنند.

هزینه های مقرون به صرفه مجوز در مقایسه با سایر سیستم عامل ها، آن را به یک انتخاب جذاب برای مشاغل در هر اندازه تبدیل می کند. ادغام با پارچه امنیتی Fortinet یکپارچگی دقیق را در کل استقرار سازمان تضمین می کند. ویژگی های امنیتی پیشرفته ای را ارائه می دهد و به برآورده کردن الزامات نظارتی کمک می کند.

از طرف دیگر سیستم عامل FortiOS به مسائل مختلفی مانند: آنتی ویروس، فیلتر DNS، فایروال، جلوگیری از نفوذ و مسیریابی می پردازد. گزارش دهی دقیق و قابلیت های تحلیل را فراهم می کند و به کاربران قدرت می دهد تا عملکرد شبکه را نظارت کنند و درباره زیرساخت های خود تصمیم گیری آگاهانه داشته باشند.

فرآیند استقرار روان و آسان، همراه با دسترسی به گزینه های قیمت گذاری، آن را به یک انتخاب عملی برای سازمان ها تبدیل می کند. با استفاده از سیستم عامل FortiOS، کاربران می توانند با به دست آوردن دید و دفاع بیشتر در برابر عوامل تهدید، وضعیت امنیتی خوبی را در سازمان خود حفظ می کنند.

سیستم عامل FortiOS علاوه بر استحکام در وظایف امنیتی روزمره، ثبات و قابلیت اطمینان را در ایمن سازی دسترسی به اینترنت و LAN، پیاده سازی SDWAN و VPNSSL و استفاده از گزینه های فیلتر یکپارچه را تضمین می کند.

این عنوان یک راه حل همه کاره در برابر تهدیدات مختلف مانند حملات مبتنی بر SSL، حملات آنتی ویروس و حملات IPS عمل می کند. کاربران در بخش دفاعی به طور خاص از نحوه کمک FortiOS به غلبه بر تهدیدات برای اطلاعات حیاتی از طریق قابلیت های مرور بدون نفوذ ارائه شده توسط فایروال، استقبال می کنند.

 

مزایای سیستم عامل FortiOS:

 • عملکرد قابل اعتماد:

بسیاری از کاربران، FortiOS را به دلیل عملکرد قابل اعتماد آن تحسین کرده اند. آنها اشاره کرده اند که این نرم افزار به طور مداوم بدون هیچ گونه اشکال یا خطای عمده کار می کند و تجربه ای پایدار و روان را ارائه می دهد.

 • ویژگی های امنیتی موثر:

چند بازبینی از ویژگی های امنیتی موثر و برجسته، ارائه شده توسط FortiOS است و کاربران از محافظت جامعی که در برابر تهدیدات مختلف مانند: بدافزارها، ویروس ها و دسترسی های غیرمجاز ارائه می کند، قدردانی می کنند. آنها نسبت به توانایی نرم افزار برای محافظت از سیستم ها و داده های خود اطمینان دارند.

 • رابط کاربرپسند:

تعداد قابل توجهی از مشتریان از رابط کارپسند FortiOS ابراز رضایت کرده اند. همچنین این نرم افزار را بصری و آسان برای عملکرد های خود دانسته اند و به آنها اجازه می دهد تا به سرعت تنظیمات را پیکربندی و امنیت شبکه خود را مدیریت کنند. این سادگی به گردش کار کارآمد کمک می کند و منحنی یادگیری را برای کاربران جدید کاهش می دهد.

 

معایب سیستم عامل FortiOS:

 • مشکل ارتقا: برخی از کاربران در هنگام ارتقا FortiOS با چالش هایی مواجه شده اند که منجر به نا امیدی گشته است.
 • محدودیت های فیلتر URL:بازبینان اشاره کرده اند که عملکرد فیلتر URL مشکل ساز بوده است، زیرا نمی توانند محتوای رمزگذاری شده را مدیریت کنند. این محدودیت اثربخشی آن را در مسدود کردن دسترسی به وب سایت ها یا محتوا کاهش می دهد.
 • پیکربندی پیچیده و فقدان مستندات:پیکربندی FortiOS به خصوص در شبکه های بزرگ می تواند دشوار باشد. کاربران از پیچیدگی فرآیندهای پیکربندی، از جمله نیاز به دانش لینوکس ابراز ناامیدی کرده اند. علاوه بر این، برخی از بازبین کنندگان کمبود مستندات را برجسته کرده اند که پیکربندی صحیح FortiOS را در شبکه های موجود دشوار می کند.

 

FortiOS انتخابی صحیح برای شبکه مدرن شما:

آخرین نسخه از این سیستم عامل به دلیل داشتن قابلیت Security Fabric موجب ایجاد امنیتی یکنواخت در سراسر شبکه شما می گردد و سبب افزایش آن نیز می شود. همچنین به سازمان ها این امکان را می دهد تا کسب و کارشان را با توجه به نیاز و شرایطی که دارند مدیریت کنند.

سازمان ها بدون نگرانی و دغدغه درباره این موضوع که کاربران، منابع و یا سرویس هایشان در کجا قرار دارند می توانند کسب و کارشان را مدیریت کنند زیرا آنها در هر نقطه از جهان می توانند با کیفیت عالی به آنها دسترسی داشته باشند. این سازمان ها می توانند با استفاده از این نرم افزار قدرت بگیرند و شبکه خود را ارتقا دهند.

 

خرید انواع فایروال فورتی نت از مسترشبکه بزرگترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه با گارانتی معتبر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین محصولات

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
مقایسه
0 موارد محصول
فهرست
مسترشبکه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 الی 18:00 پاسخگوی شما هستیم.

شماره تماس: 62913-021 

پاسخگوی سوالات شما هستیم:

jamshidi
javadi
mohammadi
ali-300x300

ارسال لیست و استعلام قیمت برای شرکت ها و همکاران محترم: