پرفروش ترین ماژول های فیبر نوری به همراه آموزش تصویری نصب آن

پر فروش ترین ماژول های فیبر نوری
این مقاله در تاریخ 24 تیر 1400 نوشته و در تاریخ 30 آبان 1400 مورد بازبینی قرار گرفته است.

پر فروش ترین ماژول های فیبر نوری کدام است؟ چگونه می توان آن را انتخاب کرد؟ نحوه نصب آن چگونه است؟ برای پاسخ به همه این سوالات حتما این مقاله را مطالعه کنید.

 

ماژول فیبر نوری چیست؟

ماژول SFP مخفف Small Form Factor Pluggable می باشد. در واقع می توان گفت آنها یک ماژول فیبر نوری با قابلیت Hot Swappable کوچک می باشند.

در واقع وظیفه این ماژول ها تبدیل سیگنال دیجیتال به سیگنال نوری است و این نوع ماژول می‌تواند مسیر انتقال اطلاعات را از طریق فیبر نوری، ده ها کیلومتر افزایش دهد.

انواع مختلف این ماژول از هر دو فیبر تک و چند حالته و از کابل های Cat5، Cat6، Cat6a و Cat7 پشتیبانی می‌کنند. ماژول SFP هر سوئیچ می‌تواند، به انواع مختلف فیبر (چند حالته یا تک حالته) و طول موج‌ های مختلف متصل شود.

ماژول های فیبر نوری در برندهای مختلفی تولید شده اند اما در این بین ماژول های فیبر نوری سیسکو بسیار پر طرفدار هستند و می توان گفت شرکت سیسکو یکی از بهترین تولید کنندگان این ماژول است، که انواع مختلفی از این ماژول های فیبر نوری را تولید کرده است.

به همین دلیل ما در این مقاله در رابطه با پرفروش ترین ماژول های فیبر نوری سیسکو صحبت کرده و ویژگی های مختصری را در رابطه با هر کدام بیان کنیم.

 


 

بیشتر بخوانید: ماژول فیبر نوری یا SFP چیست؟

 


 

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو:

برخی از سوئیچ های سیسکو از ماژول SFP و +SFP پشتیبانی می کنند. ماژول SFP برای ارتباطات فیبر نوری با سرعت حداکثر 1Gbps و ماژول +SFP برای ارتباطات فیبر نوری با سرعت 10Gbps استفاده خواهد شد.

 پر فروش ترین ماژول های فیبر نوری:

شما با کلیک بر روی هر کدام از ماژول ها به محصولات مربوطه مراجعه نمایید.

 

– ماژول فیبر نوری GLC-SX-MM:

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

این ماژول یک اتصال پورت فیبرنوری Multi Mode کانکتور LC با سرعت 1Gbps برای مسافت تا حداکثر 550 متر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

– ماژول فیبر نوری GLC-LH-SM:

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

یکی دیگر از پر فروش ترین ماژول های فیبر نوری GLC-LH-SM بوده که این ماژول یک اتصال پورت فیبرنوری Singel Mode کانکتور LC با سرعت 1Gbps برای مسافت تا حداکثر 20 کیلومتر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

ـ ماژول فیبر نوری GLC-T:

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

این ماژول یک اتصال کابل مسی (Twisted Pair) کانکتور RJ-45 با سرعت 1Gbps برای مسافت تا حداکثر 20 کیلومتر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

ـ ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR:

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

این ماژول یک اتصال پورت فیبرنوری Multi Mode با سرعت 10Gbps برای مسافت تا حداکثر 300 متر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

ـ ماژول فیبر نوری SFP-10G-LR:

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

این ماژول یک اتصال پورت فیبرنوری Singel Mode با سرعت 10Gbps برای مسافت تا حداکثر 40 کیلومتر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

– ماژول فیبر نوری GLC-ZX-SM:

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

این ماژول یک اتصال پورت فیبرنوری Singel Mode با سرعت 1Gbps برای مسافت تا حداکثر 70 کیلومتر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

– ماژول فیبر نوری GLC-FE-100LX:

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

این ماژول یک اتصال پورت فیبرنوری Singel Mode با سرعت 100Mbps برای مسافت تا حداکثر 20 کیلومتر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

نحوه نصب ماژول های فیبر نوری بر روی سوئیچ های سیسکو:

برای نمایش نحوه نصب ماژول های فیبر نوری بر روی سوئیچ های سیسکو ما در اینجا از ماژول سیسکو GLC-SX-MM و سوئیچ سیسکو 2960S-48FPS-L استفاده کردیم.

ـ در مرحله اول پین ماژول را به سمت پایین فشار دهید:

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

ـ در مرحله دوم به صورت صحیح ماژول را درون اسلات SFP قرار دهید و  به آرامی فشار دهید همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید تا ماژول در جای خود به صورت صحیح قرار گیرد.

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

 

ـ در مرحله سوم پین ماژول را به سمت بالا فشار دهید تا کاملا ماژول در جای خود تثبیت شود.

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

ـ در ادامه بعد از اتصال صحیح ماژول کابل فیبر نوری را به ماژول نصب کنید همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

ماژول های فیبر نوری مناسب برای سوئیچ های سیسکو

 

برگشت به بالا
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.