آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی سوئیچ های سیسکو سری 9000

بررسی سوئیچ های کاتالیست سری 9000 سیسکو

سوئیچ های سیسکو سری 9000:

امروزه در جهانی زندگی می کنیم که همواره در حال تغییر و رشد می باشد. این امر شما را ملزم به استفاده از شبکه های کامپیوتری ساخته که همواره همگام با پیشرفت امنیت، IOT ،سیستم ابری و همچنین یکپارچه سازی حرکت نمایند. درطول سه دهه گذشته، تحقیقات نشان داده است که 80 درصد انتقال داده و اطلاعات در اینترنت به وسیله ی شبکه هایی انجام می شود که از تجهیزات سیسکو تشکیل شده اند.

این تجهیزات شبکه تنها وظیفه انتقال اطلاعات را بر عهده نداشته بلکه آنها را آنالیز می نمایند. هر روزه دانش و اطلاعات بیشتری بدست می آیند و هر ساله دستگاه های بیشتری به شبکه wireless متصل می شوند که این امر به انتقال بیشتر اطلاعات و امنیت کمک شایانی خواهد کرد.

درنتیجه شبکه هایی که دائماً درحال به روزرسانی اطلاعات خود و همچنین در حال سازگاری و همگام سازی دانش خود با پیشرفت تکنولوژی می باشند حتماً در شبکه خود از سوئیچ های سیسکو سری 9000 استفاده خواهند کرد. این سوئیچ ها از قابلیت های زیادی برخوردار می باشند که در زیر به آنان اشاره خواهیم کرد.

 

مزایا سوئیچ های سیسکو سری 9000:

ـ افزایش دو برابری ظرفیت با پرداخت هزینه کمتر و ویژگی جدید با استفاده از نرم افزار Cisco IOS XE

ـ پایان دادن به راه حل امنیتی یکپارچه به طوری که تهدیدها را حتی با ترافیک رمزگذاری شده شناسایی و متوقف می کند.

ـ سادگی در کنترل و قابلیت اطمینان: خط مشی های مبتنی بر هدف به صورت متمرکز ایجاد و در سطح شبکه اعمال می شود.

ـ سرعت بخشیدن به تغییرات با برنامه ریزی کامل و همچنین پشتیبانی از استانداردهای باز و API ها.

 

قابلیت های سوئیچ های سیسکو سری 9000:

از جمله قابلیت های سوئیچ های سیسکو شامل:

ـ امنیت (End-End (End-to-end security

قابلیت های امنیتی سیسکو این امکان را فراهم می آورند تا از تهدیدات احتمالی جلوگیری کرده و یا به راحتی با آنان برخورد نمایند. این امر سبب می شود تا با حفظ امنیت، همسو با پیشرفت تکنولوژی قدم برداریم.

 

ـ کنترل خودکار و قابلیت اطمینان (Automation and assurance)

اکنون شما می توانید در زمان کمتر، کارهای بیشتری انجام دهید.

سوئیچ های سیسکو سری 9000 می توانند به وسیله ی Cisco DNA Center و Software-Defined Access به عنوان بخشی جهت دسترسی به شبکه ایمن و سریع عمل نماید. سوئیچ های سیسکو سری 9000 سیسکو گزینه های متعدد قابل برنامه ریزی را برای ساده تر کردن پیکربندی و سازگاری با تغییرات ارائه می دهند.

همچنین می توانند از اطلاعات و داده های خود در فعالیت ها استفاده کنید. دید متنی contextual insights) 360) درجه را در بین کاربران، دستگاه ها و برنامه ها بدست آورید. از طرفی می توانید از کارایی و عملکرد شبکه با استفاده از تجزیه و تحلیل داده های قدیمی (historical) و real-time، برای دانستن ،سازگاری و حتی تشخیص مشکلات قبل از وقوع آنها، اطمینان حاصل نمایید.

 

ـ چالش (mobility (The mobility challenge:

قابلیت جا به جایی (mobility) روی شبکه های بی سیم و کابلی عمل می کند. به طوری که سیاست های اعمال شده بر روی شبکه کابلی و بی سیم در این معماری شبکه یکسان است. تقسیم بندی شبکه و سیاست های مبتنی بر آن، جهت ترافیک شبکه های بی سیم و کابلی یکسان است و منجر به تسهیل عملیات انتقال می شود. این قابلیتی جهت دسترسی کارمندان و کاربران به شبکه و اینترنت در یک سطح یکسان می باشد.

سیاست های این قابلیت برای ایجاد امنیت، کنترل و اطمینان به کار برده می شوند. این در حالی است که به وسیله ی تقسیم بندی (segmentation)، دستگاه ها و کاربران را از یکدیگر جدا کرده، تا به کاهش حملات سطحی کمک کند. به علاوه از بالاترین ورژن وای فای (Wi-Fi 6 (802.11ax به وسیله ی فناوری Cisco Multigigabit Technology، پشتیبانی می کند.

 

ـ چالش (IOT (The IOT challenge

پیش بینی می شود که مقیاس IoT تا سال 2021  سه برابر جمعیت جهانی باشد. تقسیم بندی آسان شبکه شما از طریق مجازی سازی شبکه، کلید اصلی برای ایجاد کنترل خودکار و ایمن سازی سیستم اتصال و دسترسی دستگاه های IoT خواهد بود. سوئیچ های کاتالیست سری 9000 سیسکو همچنین می توانند به ساختمان دیجیتال (Digital Building) قدرت داده و آن را مدیریت کنند.

خانواده Catalyst 9000 همچنین به معنای واقعی کلمه می تواند ساختمان دیجیتال شما را اداره و مدیریت کند. از بالاترین دانسیته PoE /PoE + /Cisco UPOE® /Cisco UPOE + چگالی در صنعت، برای پشتیبانی از (multicast، Bridging Audio Visual (AVB)، Time Synch (IEEE 158 و سرویس Cisco DNA برای کشف سرویس Bonjour.

به منظور پشتیبانی از اپلیکیشن های صوتی و تصویری پیشرفته، سوئیچ های سیسکو سری 9000 از استانداردهای زمانبندی IEEE 1588 و AVB پشتیبانی می کنند.

 

ـ چالش (Multicloud (The multicloud challenge

 اتصال به سرویس ابری Multiple cloud services، نسبت به شبکه های محلی، چالش ها و تهدیدهای بیشتری را پیش روی شما قرار می دهد. با استفاده از Catalyst 9000 می توانید شبکه خود را به شبکه ای ساده و ایمن تبدیل کنید تا محیط ابری (cloud) یا hybrid cloud را در خود جای دهد.

ایجاد، مدیریت و نظارت می تواند با استفاده ازبرنامه های shelf applications انجام شود یا می توان آن را به صورت محلی در محیط میزبانی locally hosted مبتنی بر container-based قرار داد.

 

تفاوت میان سوئیچ ها

 

سه دلیل برای استفاده از سوئیچ های سیسکو سری 9000:

1-ایمن بودن(Secure)

با دسترسی به بهترین های Cisco در امنیت مانند: Talos ،Encrypted Traffic Analytics ،Trustworthy Solutions، MACsec از ویژگی های امنیتی پیشرفته ای برخوردار بوده که از یکپارچگی سخت افزار و همچنین نرم افزار و کلیه داده هایی که از طریق سوئیچ و شبکه جریان دارند محافظت می کند.

 

2-همیشه روشن (Always on)

سری Catalyst 9000 قابلیت انعطاف پذیری در سطح (enterprise (enterprise- level داشته و خدمات یکپارچه ای را برای کسب و کار شما ایجاد می نمایند. این سری از سوئیچ ها دارای فن و منبع تغذیه FRU ،uplinks ماژولار، patching ماژولار، PoE دائمی و سریع و بالاترین MTBF (میانگین زمان بین خرابی) می باشند.

کنترل کننده های Catalyst 9800 wireless می توانند redundant یا cloud-based برای افزایش wireless control redundancy گسترش دهند.

 

3- سادگی (IT (IT Simplicity

ترکیب application visibility of full flexible NetFlow با telemetry و open APIs of Cisco IOS XE در سوئیچ های سیسکو، UADP ASIC programmability و سوئیچ های سیسکو سری 9000 بهترین تجربه را در زمینه تهیه و مدیریت شبکه با حفظ سرمایه گذاری در اختیار شما قرار می دهد و از طرفی دیگر راه را برای پیشرفت و ارتقاء شبکه فراهم می آورند.

 

انواع سوئیچ های سیسکو سری 9000:

سوئیچ های سیسکو سری 9000 جز اولین پلتفرم هایی هستند که پیشرفت های زیادی در زمینه امنیت، اینترنت اشیا، Cloud و Mobility ارائه داده اند. این سوئیچ های سیسکو دارای کاربرد بالا و ویژگی هایی جدیدی هستند که می توانید آن ها را به پلتفرم اضافه کنید. این سوئیچ ها بر اساس معماری x86 چند هسته ای 64 بیتی طراحی شده اند و برای شما نرم افزار پیش بینی و مدیریت control-plane را قابل پردازش می کنند. در ادامه به بررسی انواع سوئیچ های سیسکو سری 9000 می پردازیم؛

 

سوئیچ های سیسکو سری 9100:

سوئیچ های کاتالیست سری 9100 سیسکو، سازگار، سریع، هوشمند و ایمن هستند. این سری از سوئیچ ها نه تنها به استاندارد (Wi-Fi 6 (802.11ax پایبند بوده بلکه فراتر از آن نیز می باشند. این access point ها امکان انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بیشتری را برای کنترل دستگاه های جانبی متصل به شبکه و داده هایی که تولید می کنند، فراهم می آورند.

 

سوئیچ های سیسکو سری 9000

 

ویژگی های ارائه شده توسط سوئیچ سیسکو سری 9100:

– سه تا چهار برابر عملکرد نسب به 802.11 ac.

– عملکرد قابل اطمینان، اتصال همیشگی، قابلیت اطمینان حتی در محیط های چالش برانگیز.

– کاهش 50% تـأخیر برای برنامه هایی که از صدا و تصویر بالا استفاده می کنند.

– افزایش ظرفیت و اتصال دستگاه ها به ویژه IOT

 

سوئیچ های سیسکو سری 9200:

سوئیچ های سیسکو سری 9200 برای دسترسی ثابت و حرفه ای شرکت های متوسط و یا شرکت هایی با شعبات مختلف طراحی شده اند. این سری از سوئیچ های سیسکو ایمن بوده و دارای قابلیت Always on می باشند. از طرفی این سری از سوئیچ ها سطح جدیدی را در قابلیت IT simplicity ارائه می نمایند.

 

بررسی سوئیچ های کاتالیست سری 9000 سیسکو

 

ویژگی های ارائه شده توسط سوئیچ های سیسکو سری 9200:

ـ ارائه 160 گیگابیت در ثانیه ای پهنای باند Stacking

ـ uplink های قابل انعطاف: 1 گیگابیت بر ثانیه ، 10 گیگابیت بر ثانیه و آبشن های ماژولار

ـ downlink ها: مس 1 گیگابیت بر ثانیه. گزینه های دائمی PoE +

– پشتیبانی از cold patching، منبع تغذیه FRU و فن ها

– پشتیبانی از Cisco DNA Center Cloud

 

سوئیچ های سیسکو سری 9300:

سوئیچ های سیسکو سری 9300 سیسکو نسل بعدی از پلت فرم سوئیچ های قابل انعطاف هستند. همچنین این سوئیچ ها در بسترهای پلت فرم سوئیچ های دسترسی ثابت (fixed enterprise access) می باشند. از طرفی دپگر این سری از سوئیچ ها برای محیط های بزرگی که اطلاعات مهمی دارند به دلیل درجه امنیتی و انعطاف پذیری بالا مناسب می باشند.

 

بررسی سوئیچ های کاتالیست سری 9000 سیسکو

 

ویژگی های ارائه شده توسط سوئیچ های سیسکو سری 9300:

– ارائه پهنای باند 480 گیگابیت برثانیه

– uplinks قابل اعتماد (Flexible uplinks): Cisco Multigigabit ،1 ،10 ،25 و 40 گیگابیت بر ثانیه

– downlinks انعطاف پذیر: چند گیگابیتی، 5 گیگابیت بر ثانیه، 2.5 گیگابیت بر ثانیه یا کابل مسی 1 گیگابیت بر ثانیه یا فیبر 1 گیگابیت بر ثانیه. گزینه های دائمی سیسکو UPOE+، سیسکو UPOE و PoE+.

 • پشتیبانی از ETA، AVB، Cisco Umbrella cloud security، MACsec encryption over EoMPLS، embedded wireless controller و wire sensor، application hosting including Docker containers، hot patching، NFS/ SSO، redundant power و فن ها.

 

سوئیچ های سیسکو سری 9400:

سوئیچ های سیسکو سری 9400 در ارائه پلت فرم های سوئیچینگ حرفه ای ماژولار access/aggregation پیشرو می باشند. این سوئیچ ها برای کسب و کارهای حرفه ای مناسب می باشند.

 

بررسی سوئیچ های کاتالیست سری 9000 سیسکو

 

ویژگی های ارائه شده توسط سوئیچ های سیسکو سری 9400:

– ارائه ظرفیت پهنای باند 480 گیگابیت برثانیه برای هر اسلات و 9 Tbps

ـ  uplinks قابل اعتماد (Flexible uplinks :(1 ،10 ،25 و 40 گیگابیت بر ثانیه

ـ downlinks انعطاف پذیر: چند گیگابیتی، کابل مسی 1 گیگابیت بر ثانیه، SFP1 گیگابیت بر ثانیه ، SFP+10 گیگابیت بر ثانیه، Cisco UPOE+ ،Cisco UPOE و PoE+.

ـ پشتیبانی از رمزگذاری ETA ،AVB ،MACsec بر روی EOMPLS، میزبانی برنامه که شامل:

 • Docker containers ،StackWise  virtual برای core/aggregation placement، ISSU، NSF/SSO،
 • hot patching، uplink resiliency، N+1/ perpetual و fast PoE.

 

سوئیچ های سیسکو سری 9500:

سوئیچ های سیسکو سری 9500 در ارائه پلت فرم های سوئیچینگ حرفه ای fixed core/aggregation پیشرو می باشند.

 

 

بررسی سوئیچ های کاتالیست سری 9000 سیسکو

 

ویژگی های ارائه شده توسط سوئیچ های سیسکو سری 9500:

– ارائه ظرفیت پهنای باند 6.4 Tbps در هر 1RU

– uplinks قابل اعتماد Flexible uplinks

100 گیگابیت بر ثانیه QSFP28، چهل گیگابیت بر ثانیه (QSFP)، بیست و پنج گیگابیت بر ثانیه (SFP28) و سوئیچ های 10 گیگابیت بر ثانیه (SFP+) با تراکم درگاه granular

– قابلیت پشتیبانی از رمزگذاری MACsec بر روی EOMPLS، مسیریابی پیشرفته و خدمات زیرساخت

 

سوئیچ های سیسکو سری 9600:

سوئیچ های سیسکو سری 9600 در ارائه پلت فرم های سوئیچینگ حرفه ای ماژولار core/aggregation پیشرو می باشند. این سوئیچ ها پیشرو در صنعت با تراکم 100G/40G/25G برای مرکز اصلی کسب و کارهای حرفه ای می باشند.

 

 

بررسی سوئیچ های کاتالیست سری 9000 سیسکو

 

ویژگی های ارائه شده توسط سوئیچ های سیسکو سری 9600:

– ارائه حداکثر ظرفیت 25.6 Tbps/chassis

– 100 گیگابیت بر ثانیه (QSFP28)، چهل گیگابیت بر ثانیه (QSFP)، بیست و پنج گیگابیت بر ثانیه (SFP28)، سوئیچ های 10 گیگابیت بر ثانیه (SFP+) یک گیگابیت بر ثانیه (SFP) و mGig با تراکم پورت granular.

– از رمزگذاری MACsec روی EoMPLS ، خدمات مسیریابی پیشرفته و خدمات زیرساختی  پشتیبانی می کند.

 

سوئیچ های سیسکو سری 9800:

کنترلرهای بی سیم کاتالیست سری 9800 سیسکو با امنیت داخلی عرضه می شوند که شامل:

secure boot, runtime defenses, image signing, integrity verification و hardware authenticity هر تهدیدی را کشف می کند . و از زیرساخت های ایجاد شده دفاع می کند.

 

سوئیچ های سیسکو سری 9000

 

انواع مختلف سوئیچ در شبکه

دیدگاهی در مورد “بررسی سوئیچ های سیسکو سری 9000

 1. sahar.mir46 گفت:

  سلام سوئيچ ٩٠٠٠ ميتونه جايگزين سوئيچ هاي سري ٢٩٦٠xبشه؟ و اصلا الان توي ايران موجودن؟

  1. مهشید افخمی گفت:

   سلام روز شما بخیر
   برای جایگزینی سری 2960X می توان از سوئیچ های 9200 نام برد که در این سوئیچ ها بیشتر بر روی IOT کار شده است. همچین برای سری 3850 می توان سوئیچ 9300 را جایگزین کرد. در رابطه با سوال بعدی ممکن است به صورت پارتی در برخی مواقع موجود باشد اما در بیشتر موارد به صورت سفارشی خریداری می شود.

 2. محمد گفت:

  ممنونم خیلی کمک کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین محصولات

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
مقایسه
0 موارد محصول
فهرست

به اطلاع می رساند به دلیل برخی تغییرات زیرساختی مخابرات تا اطلاع ثانوی جهت ارتباط با واحد فروش با شماره 91303400-021 تماس بگیرید.

با تشکر

مسترشبکه
مسترشبکه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 الی 18:00 پاسخگوی شما هستیم.

شماره تماس: 62913-021 

پاسخگوی سوالات شما هستیم:

jamshidi
javadi
mohammadi
ali-300x300

ارسال لیست و استعلام قیمت برای شرکت ها و همکاران محترم: